A máme tu druhý septembrový hack. Po tom, čo niekto vykradol slovenskú burzu Eterbase sa do problémov dostal KuCoin. Útočníkom sa podarilo ukradnúť šťavnatých 150 miliónov dolárov v BTC, ETH a ERC-20 tokenoch, čo z tohto incidentu robí jeden z najväčších hackov histórie.

Konečná čiastka však nakoniec môže byť o niečo nižšia. Vďaka rýchlej reakcii spoločnosti Tether a ďalších kryptomenových búrz útočníci nikdy nepohnú s minimálne $33 miliónmi USDT tokenov. To je cca 22% celkovej sumy.

Vedenie burzy KuCoin momentálne spolupracuje so zmenárňami Huobi, OKEx, Binance, Bitmax a ByBit a samozrejme s políciou. Protiopatrenia by mali hackerom sťažiť výmenu ukradnutých mincí za doláre či iné fiat meny.

Nie všetko je teda tak hrozné, ako sa na prvý pohľad zdalo.

Môže vás zaujímať: Môže vám 0,28 BTC zabezpečiť lístok medzi 1% najväčších boháčov na svete?

Trhy na hack nereagujú

Trh s kryptomenami na tento masívny hack nereaguje. Bitcoin sa obchoduje za cca 10 700 $, Ethereum dnes dosiahlo 350 $ a ani menšie ERC-20 tokeny nereagujú. V minulosti pritom hacky sprevádzala veľká panika a výpredaje. Investori sa totiž báli, že hackeri rýchlo predajú všetky coiny a tým dumpnú trh.

Bitcoin nereaguje na hack
Bitcoin nereaguje na hack

V skutočnosti však niečo také nie je reálne. Každá burza už dnes má KYC/AML procedúry ktoré hackerom znemožňujú prať špinavé peniaze týmto spôsobom. Jedinou cestou ako zmeniť lup na peniaze sú teda pochybné zmenárne na darknete či osobný predaj s výraznou zľavou. To však môže trvať aj mesiace.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance