Kryptozima.
Kryptozima. Zdroj: shutterstock.com/SashaMagic

Google priznal, že pokles na kryptomenovom trhu, ktorý odštartoval súčasnú takzvanú „krypto-zimu,“ negatívne ovplyvňuje výdavky na reklamnú činnosť tohto giganta. Spoločnosť sa tento týždeň vyjadria, že rast reklamy v treťom štvrťroku klesol na najnižšiu úroveň zaznamenanú prvýkrát za takmer desaťročie.

O Google reklamy je momentálne minimálny záujem

Internetový gigant Google čiastočne „obvinil“ zo spomalenia rastu príjmov klesajúce výdavky na reklamu finančných spoločností vrátane tých, ktoré pracujú s krypto-aktívami. Počas hovoru materskej spoločnosti Alphabet k výsledkom hospodárenia obchodný riaditeľ spoločnosti Google Philipp Schindler priznal, že v treťom štvrťroku boli svedkami zníženia výdavkov na vyhľadávanie.

„V oblasti finančných služieb sme zaznamenali výrazný pokles v podkategóriách poistenia, pôžičiek, hypoték a kryptomien,“ povedal Schindler.

Riaditeľ taktiež uviedol, že „s celkovým rastom reklamy len o 6 % bolo trojmesačné obdobie najslabšie spomedzi všetkých kvartálov spoločnosti Google od roku 2013, s jedinou výnimkou, na začiatku pandémie Covid-19.

Príjmy z reklamy na Youtube sa taktiež znížili na ročnej báze, pričom generálny riaditeľ spoločnosti Google Sundar Pichai sa odvolával na vplyv náročnej situácie na reklamný biznis.

Čítaj tiež: Legendárny investor Peter Brandt: „Bitcoin čaká ešte jeden strmý pád a potom sa odrazí od dna“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Google a kryptomeny.
Google a kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/SashaMagic

Krypto-zima vymazala mnoho hráčov z trhov

Hlavné kryptomeny ako Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH) stratili v roku 2022 takmer 60 % svojej hodnoty v porovnaní s historickými maximami. Kryptografické odvetvie taktiež zaznamenalo sériu bankrotov hedžových fondov a veriteľov vrátane Celsius Network, Voyager Digital či Three Arrows Capital. Okrem toho sme vás informovali o tom, ako sa v niektorých popredných krypto spoločnostiach znížil počet zamestnancov, ako napríklad v crypto.com či Coinbase.

Americká burza Coinbase znížila počet svojich zamestnancov o takmer 20 % a jej akcie sa tento rok prepadli o 70 % po tom, ako spoločnosť v roku 2021 vstúpila na burzu. Mimochodom, spoločnosť Google oznámila partnerstvo s touto platformou tento rok.

Začiatkom októbra spoločnosť Google predstavila, že sa bude spoliehať na Coinbase, aby zákazníci mohli v roku 2023 platiť za jej cloudové služby kryptomenami, čo naznačuje nádej technologického giganta, že krypto-zima tu nebude večne. Očakáva sa tiež, že Coinbase presunie aplikácie súvisiace s dátami do cloudovej infraštruktúry spoločnosti Google.

Čítaj ďalej: Budúcnosť platieb! Visa a Mastercard sa zameriavajú na metaverzum

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance