Globálne trhy reagujú na rozhodnutie Americkej centrálnej banky poklesom

Ekonomika Trhy reagujú poklesom
Trhy reagujú poklesom. Zdroj: shutterstock.com/MDart10/Bigc Studio
BITmarkets BITmarkets

Globálne trhy začali na rozhodnutie centrálnej banky reagovať po malom raste aktuálne masívnym výpredajom. Bitcoin počas jednej minúty stratil až 1 000 dolárov. Čo je jeden z najväčších nárazových poklesov za posledné mesiace. Klesá aj najväčší akciový index S&P500.

Trhy sú aktuálne veľmi volatilné, čo je bežná situácia na trhoch, po oznámení o úrokových sadzbách v USA. Zároveň treba počítať, že pohyby môžu pokračovať nie len počas prebiehajúcej tlačovej konferencie, ale počas celej noci.

Bitcoin reaguje poklesom na FOMC

Bitcoin reaguje poklesom na FOMC. Zdroj: tradingview.com

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Čo môžeme očakávať?

Na trhoch môžeme očakávať, že veľké pohyby budú pokračovať aj počas nočných hodín. V minulosti sa ale niekoľko krát stalo, že trhy zaznamenali veľký výpredaj a nakoniec počas nočných hodín sa sentiment otočil do rastu.

Zvyšovanie úrokových sadzieb má na trhy negatívny dopad. Aj keď dnešné zvýšenie o 25 bázických bodov nie je veľké navýšenie, napriek tomu nepôsobí pozitívne na trhy. Dokonca má negatívny dopad aj na bankový sektor, ktorý má pri aktuálnych sadzbách veľmi obmedzené možnosti si požičiavať.

Očakáva sa že, aj počas májového zasadnutia bude pokračovať navyšovanie. Podľa prognóz môže byť úplne posledné. A pivot by mohol byť dosiahnutý na 5,1 %, ako informuje portál finance.yahoo.com. Situáciu môže výrazne ovplyvniť aj banková situácia v USA. Aj napriek tomu, že FED skrze vysoké úrokové sadzby už nechce púšťať do obehu nové peniaze, na záchranu amerických bánk nakoniec uvoľnili nových takmer 200 miliárd dolárov.

Prečítaj si aj: Aktuálne: Americká centrálna banka opäť zvyšuje úrokové sadzby

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Ľuboš Kovár
Ľuboš Kovár

Kryptomenám sa venuje už od strednej školy. Za niekoľko rokov vybudoval z Kryptomagazínu najväčší kryptomenový a zároveň ekonomický magazín na Slovensku.

Najčítanejšie články

1

Najväčšia slovenská banka vydala varovanie. Slováci môžu prísť o peniaze a dostať sa do problémov so zákonom

2

Vodiči zúria. Nová daň ich núti platiť za každý prejdený kilometer

3

Veľká automobilka vyhlásila bankrot

4

Sú unikátne slovenské kúpele pred bankrotom? Súd dal majiteľovi poslednú šancu na záchranu

5

Slováci si od júla priplatia za každodenné potraviny

PR články

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibull. Získajte vstupenky za zvýhodnenú cenu

Henrieta Balázsová  | 14. júna 2024

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom prestížnej konferencie CryptoVestibull, ktorá sa zameriava na svet kryptomien a blockchain technológií. CryptoVestibull: Unikátne podujatie CryptoVestibull je podujatie, ktoré združuje odborníkov, nadšencov a investorov z oblasti kryptomien a blockchainu.

Kryptomagazín sa stal hlavným partnerom konferencie CryptoVestibul