Finančná správa varuje pred podvodnými e-mailami s falošnými nárokmi na vrátenie dane

  • Podvodníci nevyužívajú len emaily, ale často zasielajú aj podvodné SMS správy.
  • Nový podvodný email obsahuje informáciu o údajnom nároku na vrátenie dane za rok 2024.
  • Pokiaľ takýto mail dostanete, nereagujte naň.
Novinky Finančná správa varuje pred podvodom
Finančná správa varuje pred podvodom. Zdroj: Shutterstock.com/Anatoliy Cherkas
Okazio PCOkazio mobil

Finančná správa opäť upozorňuje občanov na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať verejnosť prostredníctvom falošných emailových správ.

Nový podvodný email obsahuje informáciu o údajnom nároku na vrátenie dane za rok 2024. Útočníci ponúkajú možnosť upraviť platobné údaje po kliknutí na odkaz.

Správy ignorujte

Finančná správa apeluje na obozretnosť a vyzýva občanov, aby na tieto emaily nereagovali a neklikali na priložené odkazy. Tento spôsob komunikácie finančná správa s daňovými subjektmi nepoužíva. Občania by sa v prípade pochybností mali obrátiť na políciu.

 

Podvodníci nevyužívajú len emaily, ale často zasielajú aj podvodné SMS správy s rôznym textovým znením. Finančná správa preto dôrazne upozorňuje, aby ľudia boli ostražití a neverili týmto podvodným správam, ktoré môžu viesť k strate osobných údajov a financií.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Best Wallet PCKvakomat mobil