Falošné e-shopy pred Vianocami zaplavujú Slovensko. Dajte si pozor na peniaze

  • Falošné e-shopy na Slovensku rapídne pribúdajú.
  • Slováci pre ne môžu prísť o všetky peniaze na bankovom účte.
  • Polícia, Slovenská obchodná inšpekcia aj ministerstvo vnútra radia, ako sa chrániť.
Novinky Falošné e-shopy chcú Slovákov pripraviť o peniaze
Falošné e-shopy chcú Slovákov pripraviť o peniaze. Zdroj: shutterstock.com/TetianaKtv/GroundPicture
Okazio PCBitmarkets

Predvianočné obdobie je časom online nákupov, ale aj obdobím, keď podvodníci intenzívne útočia na dôverčivých Slovákov prostredníctvom falošných e-shopov. Počet takýchto podvodov každoročne stúpa. Ako rozpoznať podozrivý e-shop a ochrániť svoje peniaze pred internetovými podvodníkmi? Stačí poznať pár dôležitých zásad a podvodníci vaše peniaze nedostanú.

Ako fungujú podvodné e-shopy?

Scenár je často rovnaký. Zákazník narazí na e-shop s mimoriadne lákavou ponukou. Nájde presne to, čo dlho hľadal, a to za výrazne nižšiu cenu než v bežných obchodoch.

Po zadaní údajov z platobnej karty však nasleduje nemilé prekvapenie. Z účtu mu začnú miznúť peniaze.

Podvodníci často vytvárajú veľmi presvedčivé kópie značkových e-shopov. Rozdiel je v tom, že ich cieľom nie je predať vám tovar, ktorý na stránkach ponúkajú. Ide im len o to, aby vás presvedčili zadať platobné údaje na ich podvodnej stránke.

Stretli ste sa už s falošným e-shopom?

Na podvodné e-shopy pred časom upozornila aj polícia Slovenskej republiky na svojej Facebookovej stránke.

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na rastúci počet podnetov ohľadom internetového predaja značkového tovaru pod falošnou doménou. Tieto podvodné e-shopy zneužívajú známe značky, pričom kopírujú dizajn a webové adresy stránok ponúkajúcich takýto tovar s cieľom zmiasť potenciálne obete.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/3Ďalej
Kvakomat PC bannerMemex mobil banner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.