- Falošné e-shopy na Slovensku rapídne pribúdajú.
- Slováci pre ne môžu prísť o všetky peniaze na bankovom účte.
- Polícia, Slovenská obchodná inšpekcia aj ministerstvo vnútra radia, ako sa chrániť.
Predvianočné obdobie je časom online nákupov, ale aj obdobím, keď podvodníci intenzívne útočia na dôverčivých Slovákov prostredníctvom falošných e-shopov. Počet takýchto podvodov každoročne stúpa. Ako rozpoznať podozrivý e-shop a ochrániť svoje peniaze pred internetovými podvodníkmi? Stačí poznať pár dôležitých zásad a podvodníci vaše peniaze nedostanú.
Ako fungujú podvodné e-shopy?
Scenár je často rovnaký. Zákazník narazí na e-shop s mimoriadne lákavou ponukou. Nájde presne to, čo dlho hľadal, a to za výrazne nižšiu cenu než v bežných obchodoch.
Po zadaní údajov z platobnej karty však nasleduje nemilé prekvapenie. Z účtu mu začnú miznúť peniaze.
Podvodníci často vytvárajú veľmi presvedčivé kópie značkových e-shopov. Rozdiel je v tom, že ich cieľom nie je predať vám tovar, ktorý na stránkach ponúkajú. Ide im len o to, aby vás presvedčili zadať platobné údaje na ich podvodnej stránke.
Na podvodné e-shopy pred časom upozornila aj polícia Slovenskej republiky na svojej Facebookovej stránke.
Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na rastúci počet podnetov ohľadom internetového predaja značkového tovaru pod falošnou doménou. Tieto podvodné e-shopy zneužívajú známe značky, pričom kopírujú dizajn a webové adresy stránok ponúkajúcich takýto tovar s cieľom zmiasť potenciálne obete.
Už sa viac neboj o svoje peniaze.
Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.