Vitalik Buterin, jedna z osobností súčasného kryptosveta, predstavil základný rámec ďalšieho updatu pre Ethereum. Podľa jeho vyjadrenia sa má stať kryptomena dencetralizovanejšou ako kedykoľvek predtým. Práve po decentralizácii túžilo množstvo kryptomenových prívržencov. Či práve to pomôže Ethereu k rastu, uvidíme v nasledujúcich mesiacoch.
Ethereum má problémy
V súčasnosti sa druhá najväčšia kryptomena borí s niekoľkými problémami. Okrem toho, že nespĺňa v súčasnosti nádeje jej priaznivcov ako cenového lídra altcoinov, ktoré v súčasnosti preberajú iné kryptomeny, rieši aj iné ťažkosti. Tie súvisia so sieťou a jej využitím.
Pozitívnou správou pre cenový vývoj je pravdepodobné schválenie ETF nie len na Bitcoin, ale aj pre Ethereum. O spotové ETF žiada investičný gigant Blackrock.
Buterin v tomto kontexte vyzdvihol dôležitosť reformy stakingového procesu Etherea na podporu efektívnejšej ťažby a staking poolov. Cieľom pripravovanej zmeny má byť posilnenie decentralizácie platformy, čo by mohlo riešiť hneď niekoľko súvisiacich problémov.
See What Did @VitalikButerin Say On #BTC Vs #ETH ?#Ethereum #BitcoinETF #Bitcoin #Crypto #CryptoNews #CryptoCommunity #CryptoMarket pic.twitter.com/KFko3zcn2K
— 🔥🔥 cryptoupdater.eth 🦇🔊 🌞 (@CryptoUpdates99) November 29, 2023
Iniciatíva Vitalika Buterina je priamou odpoveďou na výzvy súvisiace s dostupnosťou údajov v systémoch mimo reťazca, ktoré sú v porovnaní s inými blockchainmi pomalé. Tieto a ďalšie súvisiace problémy musí Ethereum riešiť, ak chce ostať na technologickej špičke vývoja v kryptosektore.
Binance vysvetľuje nadchádzajúce zmeny nasledovne: „EIP sú vylepšenia alebo zmeny siete Ethereum a jej fungovania. Ktokoľvek môže vypracovať EIP tak, že bude postupovať podľa formátu odoslania a odošle ho komunite a rade vývojárov na posúdenie. Technické zmeny EIP musia byť schválené, aby sa stali súčasťou aktualizácie. EIP dodržiavajú špecifický systém číslovania. Inovácia Shanghai je známa ako EIP 4895.”
Meškanie upgradu
Oneskorenie upgradov nie je u Etherea výnimkou, ale skôr pravidlom. Dá sa pochopiť, že ide o veľmi komplikované kroky na technologickej úrovni, ktorým rozumie veľmi malá časť priaznivcov kryptomien. Aj napriek tomu často práve svojich zástancov Ethereum týmto spôsobom zneisťuje.
Sieť Etherea je známa svojou škálovateľnosťou a možnosťou hosťovania rôznych projektov a pod. Aj preto sa stala platformou pre NFT, DeFi projekty a ďalšie iniciatívy. V blockchaine však eviduje dva základné problémy. Prvou je rýchlosť, ktorou pri zahltení jednoducho nedokáže konkurovať napríklad Solane. Druhým veľkým problémom pre ekipu okolo Etherea je cena transakcií.
Tvárou v tvár týmto výzvam musí vývojový tím prispôsobiť svoje plánovanie. Členovia projektu jasne zdôrazňujú dôležitosť prísneho a hĺbkového testovania a trvajú na potrebe dostatočného času na dokončenie tejto kľúčovej fázy.
🚀✨ Dencun Upgrade: Revolutionizing Ethereum's Layer2 ✨🚀
1️⃣ 🔍 What is Dencun?🌟 Next Big Thing: After the Shapella upgrade on April 12, 2023, Dencun emerges as the latest evolution in the Ethereum network.
🤝 Fusion of Innovations: Merging the advancements of Deneb and… pic.twitter.com/fQeqz9pkuG— Blast Pulse (@Blast_Pulse) November 23, 2023
Stručne povedané, odloženie spustenia aktualizácie Cancun do roku 2024 je spôsobené najmä kombináciou časového sklzu vo vývoji a organizačných obmedzení, najmä v súvislosti s vianočnými prázdninami. Záujemcovia o tento upgrade si teda budú musieť ešte chvíľu počkať, kým budú môcť využiť vylepšenia, ktoré im Ethereum sľubuje.
Pozitívom Etherea ostáva silná používateľská základňa. Množstvo priaznivcov po celom svete vzájomne komunikuje a podporuje sa. Takáto silná podpora medzi užívateľmi je určitou zárukou rozvoja Etherea aj v budúcnosti.
Mohlo by vás zaujať: Dlhoočakávaný rastový trh je tu. Pripútajte sa