Držíte kryptomeny? Pozor na túto chybu. Robia ju všetci

  • Chamtivosť je nepriateľ ziskov a kazí vašu obchodnú stratégiu.
  • Neustále sledovanie portfólia zvyšuje stres a vedie k horším rozhodnutiam.
  • Investovanie vyžaduje disciplínu, nie impulzívne reakcie.
Novinky Túto chybu robí každý, kto drží kryptomeny
Túto chybu robí každý, kto drží kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com/Maridav/PeopleImages.com - Yuri A
BitmarketsBitmarkets

Ochráňte svoje kryptomeny

Investor by mal namiesto impulzívnych reakcií vypracovať jasnú stratégiu. Napríklad stanoviť si pevné pravidlá pre výber ziskov alebo obmedziť kontrolu portfólia na raz za týždeň. Ak sa vám podarí získať kontrolu nad emóciami, budete schopní robiť racionálnejšie rozhodnutia a dosahovať lepšie výsledky. Zhrnuli sme pre vás niekoľko rád:

  • Držte sa stratégie – napíšte si konkrétne pravidlá pre obchodovanie, a ak náhodou budete bojovať s emóciami, čítajte si ich dookola.
  • Obmedzte sledovanie portfólia – stanovte si konkrétny čas, kedy kontrolujete svoje investície. Faktorom bude odpredu stanovený čas a nie trend trhu.
  • Zamerajte sa na dlhodobý cieľ – nešpekulujte nad krátkodobými pohybmi, lebo tak či tak 95 % aktívnych obchodníkov pohorí.
  • Vyhnite sa rozhodovaniu pod vplyvom emócií – dôležité je udržať si racionálny prístup v časoch, keď s vami súperí strach a chamtivosť.
Riziko aktívneho obchodovania

Ak chcete využívať krátkodobé cenové pohyby, väčšinou to z dlhodobého hľadiska nefunguje a nakoniec dosiahnete menší zisk, ako keby ste dané aktívum len držali. Ak veríte konkrétnej kryptomene, radšej ju pravidelne dokupujte, čím minimalizujete riziko.

Dobrým spôsobom, ako minimalizovať vplyv týchto faktorov, je diverzifikácia investícií a pravidelné prehodnocovanie dlhodobej stratégie. Je potrebné si uvedomiť, že trh nepôjde vždy podľa vašich predstáv.

Ak sa viac zaujímate o kryptomeny, odporúčame vám pozrieť sa aj na nasledujúce video:

SpäťStrana 4/4
Ďalej
txbtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.