Donald Trump sa označil za kryptomenového prezidenta

  • Donald Trump sa nedávno označil za kryptomenového prezidenta.
  • Kandidát na prezidenta dodnes nezverejnil podrobnosti o jeho kryptomenovej politike.
  • Tieto vyjadrenia mnohí považujú len za predvolebnú kampaň.
Novinky Donald Trump ako kryptomenový prezident
Donald Trump ako kryptomenový prezident. Zdroj: shutterstock.com/osonmez2/mark reinstein
BITmarkets BITmarkets

Bývalý americký prezident a zároveň kandidát v nových voľbách na prezidenta v USA, Donald Trump, sa najnovšie svojim priaznivcom predstavil ako kryptomenový prezident, uvádza Bitcoinsistemi. Dal tým jasne najavo, že držitelia kryptomien by mali voliť jeho, ak chcú svetlú budúcnosť pre túto triedu aktív.

Donald Trump sa označuje za kryptomenového prezidenta

Republikánsky kandidát na prezidenta sa predstavil ako kryptomenový prezident na peňažnej zbierke v San Franciscu. Zároveň kritizoval snahu demokratov o reguláciu tohto odvetvia. Trump zdôraznil dôležitosť kryptomien a deklaroval svoju silnú podporu tomuto odvetviu.

Kto vyhrá prezidentské voľby v USA?

Loading ... Loading ...

Donald Trump čoraz viac spomína, aký pozitívny postoj má ku kryptomenám. Keďže sa voľby blížia, zrejme ide o súčasť predvolebnej kampane. Mnohí sa však domnievajú, že ide o populistické vyjadrenia, ktoré nemajú pevný základ, keďže Donald Trump neposkytol konkrétne podrobnosti o svojej navrhovanej kryptomenovej politike.

Prezidentské voľby v USA

Prezidentské voľby v USA v roku 2024 budú 60. štvorročnými prezidentskými voľbami, ktoré sa budú konať v utorok 5. novembra 2024. Voliči budú voliť prezidenta a viceprezidenta na obdobie štyroch rokov.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Kryptomeny zohrávajú dôležitú úlohu

Bez ohľadu na to, ako vážne to Trump myslí s týmto odvetvím, je jasné, že kryptomeny zohrajú v amerických prezidentských voľbách dôležitú úlohu. Držanie kryptomien je čoraz populárnejšie a každý, kto ich vlastní, preferuje benevolentnú politiku. Nedávno sme vás informovali, že podľa najnovších odhadov až 20 % Američanov vlastní kryptomeny. To je až 52 miliónov ľudí, ktorých sa vzťah budúceho prezidenta ku kryptomenám priamo dotkne.

Sám Trump vlastní podľa údajov Arkham kryptomenové portfólio, ktoré dosahuje v čase písania hodnotu viac ako 17 miliónov dolárov. Len koncom mája jeho portfólio presiahlo 10 miliónov a rýchlo rastie. Najnovšie totiž do portfólia pribudol meme coin Trog s hodnotou 6,26 milióna dolárov.

Kryptomenové portfólio Donalda Trumpa

Kryptomenové portfólio Donalda Trumpa. Zdroj: Arkham

Donald Trump chce urobiť z USA centrum kryptomien, čo mnohých šokovalo. Ešte donedávna totiž odsudzoval Bitcoin a nevyjadroval obzvlášť veľkú podporu kryptomenám. Tento fakt opäť hrá do kariet kritikom, ktorí si myslia, že po voľbách sa toho veľa na kryptomenovom trhu nestane.

Ak sa viac zaujímate o kryptomeny, odporúčame vám pozrieť sa na nasledujúce video:

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: BitcoinsistemiTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.