Deutsche Bank: Kryptomeny by sa do dvoch rokov mohli stať bežnou súčasťou nášho života

Anycoin pc bannerBitmarkets

Nová správa Deutsche Bank uvádza, že adopcia digitálnych mien by sa mohla v najbližších rokoch rozšíriť.

Digitálne meny majú potenciál…

Podľa správy Deutsche Bank, ktorá bola zverejnená v pondelok, sa ukázalo, že digitálne meny už majú potenciál radikálne zmeniť platby, bankovníctvo, centrálne bankovníctvo a rovnováhu hospodárskej sily.

„Sme presvedčení, že nová digitálna mena by sa mohla v priebehu nasledujúcich dvoch rokov stať bežnou súčasťou finančníctva,” uvádza správa.

Očakáva sa, že tento rok začne iniciatíva čínskeho digitálneho jüanu a projekt Libra od Facebooku. Podľa správy by to mohlo sprístupniť digitálne meny pre viac ako 1,5 miliardy čínskych občanov a 2,5 miliardy používateľov Facebooku. Spolu pre viac ako polovicu svetovej populácie.

Do roku 2030 by mohlo existovať viac než 200 miliónov peňaženiek založených na blockchaine, z toho 50 miliónov už v roku 2020.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Ako zdôrazňuje prvý dokument, mnohé existujúce kryptomeny, ako je napríklad BTC, sú príliš volatilné. Nedajú sa teda použiť ako životaschopný platobný prostriedok alebo ako uchovávateľ hodnoty. V druhej správe sa tiež poukazuje na stabilitu a výhody hotovosti, ktorá by vydržala ako spôsob platby, pravdepodobne ďalších pár desaťročí.

V tretej publikácii sa opakuje veľa rovnakých názorov. Vedci avšak tiež zdôraznili, že digitálne meny môžu kombinovať pohodlie elektronických platieb so súkromím hotovostných platieb. V prípade digitálnych mien centrálnych bánk (CBDC) predstavujú nové riešenia systémových problémov v globálnej ekonomike.

Deutsche Bank uviedla, že ak by CBDC boli úplne rozvinuté, centrálne banky by mohli sprístupniť úročené účty každému občanovi. To by mohlo vyriešiť veľa problémov spôsobených súčasným systémom čiastočného rezervného bankovníctva. Rovnako aj komerčné banky by boli menej „zraniteľné”. Vlády by teda neboli natoľko vystavované situáciám, v ktorých by ich museli „zachraňovať”.

Prieskumu sa zúčastnilo 3 600 klientov

Deutsche Bank uskutočnila prieskum, v ktorom figurovalo 3 600 bankových klientov. Hoci sa správa obmedzuje na menšie percento obyvateľstva, v správe sa uvádza výrazný kontrast v postojoch medzi staršími a mladšími respondentmi.

Mohlo by vás zaujímať: Obrovské transakcie XRP a BTC v hodnote až 134,6 milióna USD – Pozrite sa, kam sa presunuli!

Prieskum ukázal, že väčšina staršej generácie nikdy nevlastnila kryptomeny ani nerozumela tomu, ako fungujú. Avšak tiež sa zistilo, že veľká väčšina mileniálov – osôb narodených v rokoch 1981 až 1996 – už obchodovala s kryptomenami a verí, že by boli prospešné pre celú ekonomiku.

Deutsche Bank v roku 2017 uviedla, že príležitosti, ktoré podnikom ponúka technológia blockchain, sú obrovské. Predpovedá, že pomocou blockchainu bude možné do roku 2027 sledovať alebo regulovať až 10 percent svetového HDP. V septembri 2019 sa banka pripojila k medzibankovej informačnej sieti (IIN), platobná iniciatíva založená na blockchaine, ktorá využíva stablecoin JPMCoin od JPMorgan.

Čo čítať ďalej?

Centrálna banka Spojeného kráľovstva zvažuje prijatie kryptomeny

Zdroj:
coindesk.com

Flockers PCCatslap mobil baner
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.