Desiatky tisíc dovolenkárov potajomky špehovali kamery. Platforma, ktorú Slováci zbožňujú, čelí novej žalobe

  • Populárna ubytovacia platforma čelí ďalšej žalobe.
  • Jej užívatelia majú nočnú moru z toho, že zábery z ich súkromia sa objavia na internete.
Novinky Dovolenka môže byť nočnou morou o tajnom špehovaní
Dovolenka môže byť nočnou morou o tajnom špehovaní. Zdroj: shutterstock.com/Kitzcorner /Igor Kovalchuk
Memex PC bannerWallstreetpepe ICO mobil baner

Dovolenka sa pre tisíce ľudí zmenila na nočnú moru po tom, čo zistili, že v ubytovacom zariadení boli ukryté kamery, ktoré ich tajne nahrávali. Žena, ktorá odhalila, že ju počas prezliekania nahráva kamera, podala žalobu na populárnu ubytovaciu platformu, ktorú využívajú aj Slováci.

Vyšetrovanie preukázalo, že dovolenkári boli potajomky nahrávaní celé roky. Informoval o tom portál CNN.

Dovolenka s Airbnb prináša riziko

Jedna z najväčších spoločností, ktorú využívajú cestovatelia z celého sveta, sa ocitla uprostred súdneho sporu. Jeho predmetom je mimoriadne znepokojivá záležitosť, a to špehovanie hostí prenajímateľmi ubytovacieho zariadenia.

Airbnb

Populárna platforma Airbnb ponúka možnosti výhodného ubytovania. Prenajímateľmi sú zväčša vlastníci nehnuteľností, ktorí ich práve nevyužívajú, a tak ich ponúkajú na krátkodobý prenájom. Cestovatelia si ubytovanie prostredníctvom Airbnb obľúbili vďaka tomu, že dokážu nájsť lacné ubytovanie aj na miestach, ktoré by pre nich inak neboli dostupné.

Špehovanie hostí nie je v Airbnb žiadnou novinkou. Podobné kauzy vyplávali na povrch v minulosti už niekoľkokrát. Tá aktuálna však viedla až k súdnemu sporu, ktorý odhalil, ako platforma k takýmto incidentom pristupuje.

Portál CNN uviedol:

Dovolenka plná zábavy sa zmenila na voyeuristickú nočnú moru: Žena bola tajne zaznamenaná, ako sa vyzliekla v prenajatom objekte, jej zábery boli uložené v počítači údajného sexuálneho predátora, ktorý bol roky obvinený zo špehovania nič netušiacich nájomníkov.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Okazio PCKvakomat mobil
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.