Daňový raj prilákal mnohých milionárov. Sú medzi nimi aj známi Slováci

  • Monako je ideálne miesto na život, nie len kvôli nulovej dani.
  • Svoj domov tam našli aj viacerí úspešní Slováci.
Off topic Monako je domovom milionárov
Monako je domovom milionárov. Zdroj: shutterstock.com/Boris Stroujko/Faces Portrait
Kvakomat PC bannerBitmarkets

Monako, malý štát na pobreží Stredozemného mora, sa stalo jedným z najatraktívnejších miest pre milionárov z celého sveta, vrátane viacerých úspešných Slovákov. Tento štát, známy svojou nulovou daňovou politikou, prilákal za posledné roky približne 12-tisíc milionárov. Medzi nimi sa nachádzajú aj známe slovenské osobnosti ako Peter Sagan, Marián Hossa a Daniela Hantuchová. O téme informoval Trend.

Lákavý daňový raj

Monako je známe svojím priaznivým daňovým režimom. Tento maličký štát neukladá žiadnu daň z príjmu pre fyzické osoby, čo je veľkým lákadlom pre mnoho úspešných podnikateľov, športovcov a celebrity, ktorí chcú optimalizovať svoje daňové povinnosti.

Raj milionárov

Daňová politika prilákala do Monaka tisícky boháčov, čím sa stalo jedným z najbohatších miest na svete.

 

Slováci v Monaku

Peter Sagan, svetoznámy cyklista, sa rozhodol usadiť v Monaku nielen kvôli jeho priaznivému daňovému režimu, ale aj kvôli ideálnym tréningovým podmienkam. Okolie Monaka ponúka vynikajúce možnosti na cyklistické tréningy, čo je pre Sagana veľkou výhodou.

Marián Hossa, bývalý profesionálny hokejista NHL, tiež našiel v Monaku svoje útočisko. Po skončení svojej aktívnej kariéry sa rozhodol presťahovať do Monaka, kde si môže pokojne užívať svoje dôchodkové roky bez zbytočných daňových zaťažení.

Daniela Hantuchová, bývalá slovenská tenisová hviezda, je ďalším známym menom medzi slovenskými milionármi, ktorí sa usadili v Monaku. Hantuchová si vybrala Monako nielen kvôli finančným výhodám, ale aj kvôli exkluzívnemu životnému štýlu, ktorý tento štát ponúka.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbOkazio mobil
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.