Ďalšia banka zdražuje. Slováci si opäť priplatia za hypotéky

  • Úroky za hypotéky na Slovensku ďalej rastú.
  • V posledných týždňoch zdražovali viaceré slovenské banky.
Novinky Ďalšia slovenská banka zdražuje hypotéky
Ďalšia slovenská banka zdražuje hypotéky. Zdroj: shutterstock.com/fizkes/Viachaslau Krasnou
Okazio PCBitmarkets

Slováci si budú musieť pri kúpe nehnuteľnosti opäť siahnuť hlbšie do vrecka. Ďalšia zo slovenských bánk zmenila cenník hypotekárnych úverov. V posledných týždňoch k takémuto kroku pristúpili viaceré finančné domy na Slovensku. Banky zvyšujú nie len poplatky, ale zdražujú aj samotné hypotéky. Na tému upozornili Aktuality.

Fio banka zvýšila úrokovú sadzbu za hypotéky

Populárna Fio banka, ktorá je medzi Slovákmi obľúbená najmä vďaka svojej bezpoplatkovej politike, pristúpila k zmene cenníka hypotekárnych úverov. Zdražovanie zasiahlo úvery na bývanie s krátkou dobou fixácie na 1 rok.

Ročná fixácia je drahšia

Banka zvýšila úrokovú sadzu hypoték s jednoročnou viazanosťou o 0,5 percentuálneho bodu. Jej nová sadzba sa tak dostala na úroveň 4,48 %. Úrokové sadzby s trojročnou a päťročnou fixáciou zostali nezmenené.

 

Ceny úverov menili aj iné slovenské banky

Zdražovanie hypoték zasiahlo len pred pár dňami aj klientov 365.bank. Banka zvýšila jednoročnú fixáciu úrokovej sadzby z 4,05 na 4,75 %. 365.bank zvýšila úroky aj pri fixáciách na 3 a 5 rokov, a to z 4,05 % na 4,25 %. Bez zmeny zostala len dlhodobá fixácia úrokovej sadzby na 10 rokov, a to vo výške 5,05 %.

mBank pristúpila k zmene cenníka hypotekárnych úverov iným spôsobom, ako iné banky. Hypotéky s fixáciou na 1 rok zdraželi, a to z 5,74 % na 5,94 %. Avšak, banka znížila úroky pri trojročnej a päťročnej fixácií. Viazanosť sadzby na 3 roky klesla z 5,34 % na 4,49 %. Fixácia úrokov na 5 rokov stála pôvodne 4,79 %, po novom to bude 4,59 %.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbOkazio mobil
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.