CME spúšťa Ethereum futures! Ako na to zareagujú trhy? Inštitúcie sa nahrnú do ETH?

Kvakomat PC bannerWallstreetpepe ICO mobil baner

Dnes je veĺký deń pre Ethereum. Po tom, čo táto kryptomena minulý týždeň prekonala tri roky staré historické dnes vstúpila vo forme futures kontraktov na najväčšiu derivátovú burzu na svete. Chicago Mercantile Exchange, CME, tak po troch rokoch na svoju platformu pridáva druhú kryptomenu (graf CME ETH futures nájdete tu). V roku 2017 samozrejme začala s Bitcoinom vo forme futures a neskôr sa tam objavili aj BTC opcie.

1D ETH/USD - Bitstanp

1D ETH/USD – Bitstanp

Držíte dlhodobo Ethereum? A viete, že za to môžete získavať aj úroky? Týchto 5 overených búrz podporuje staking! Získajte pasívny príjem držaním ETH

Reakcia trhu na CME ETH futures môže byť všelijaká

Otázka za milión teraz znie, ako na tieto novinky zareagujú trhy. Zalistovanie Etherea na CME je z dlhodobého hľadiska samozrejme pozitívny fundament, no krátkodobé pohyby môžu ísť oboma smermi. Netreba zabúdať, že aj po príchode Bitcoin futures na CME všetci oslavovali, ale najväčšia kryptomena krátko na to vstúpila do rok trvajúceho bear marketu.

Známy obchodník a prispievateľ stránky cointelegraph Michael Van de Poppe na svojom twitteri ohlásil, že má v pláne postupne predávať Ethereum. Robí to už nejakú dobu a táto stratégia sa mu osvedčila. I keď, je pripravený všetko prehodnotiť v prípade, že by došlo k významného pohybu na trhu s kryptomenami.

A ako to vidíte vy?

Ktorým smerom sa podľa vás vydá v najbližších týždňoch Ethereum?

Prečítajte si názor analytika: Bude Ethereum ďalej stúpať? Táto metrika to ukazuje jasne!

Ethereum – viac než len kryptomena

Zalistovaním Etherea burza svojim zákazníkom vysiela signál, že túto kryptomenu považuje za dobrú investíciu a nejde iba o čistú špekuláciu. Ethereum má oproti Bitcoinu niekoľko veľkých výhod. Zatiaĺ čo BTC má fungovať ako internetová mena a používa sa na platby, resp. ako uchovateľ hodnoty, Ethereum je technologický coin.

Cieľom Etherea je vytvoriť celosvetový decentralizovaný počítač a úplne zmeniť spôsob, akým funguje internet. Medzi prvé reálne využitia Etherea patria decentralizované burzy, lending platformy a decentralizované stablecoiny, ktoré si držia cenu dolára (Dai) či Bitcoinu (WBTC, renBTC). Platforma Ethereum v roku 2020 našla využitie vo finančných aplikáciách. Do DeFi sektoru sa za posledný rok nalialo obrovské množstvo peňazí. Kapitalizácia tohto ekosystému sa odhaduje na 35 miliárd dolárov.

Chcete si vyskúšať nejaké decentralizované ETH aplikácie a zároveń získať kvalitnú peňaženku nie len pre Ethereum, ale aj vaše ERC-20 tokeny? Odporúčame MyEtherWallet, ktorá nedávno pridala podporu pre DeFi a NFT!

MyEtherWallet odteraz podporuje viac než 2000 DeFi a NTF aplikácií!

Freedum fighters PCOkazio mobil