Čínsky región začne od augusta vypínať „nelegálnych” ťažiarov

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Oblasť Xinjiang Uyghur je pripravená do konca augusta začať odstraňovať „ilegálnu” ťažbu kryptomien. Svetovým médiám to potvrdila vládna agentúra.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

Zvesti sa po prvýkrát objavili po úniku vládneho dokumentu, ktorý vydala Ekonomická a informačná komisia (EIC). Naznačuje, že úrad požaduje, aby miestne energetické spoločnosti hlásili a ukončovali ilegálnu ťažbu.

Naozaj začnú vypínať ťažiarov?

Úradník spomínanej komisie následne potvrdil pravosť dokumentu.

Podľa definície dokumentu je ilegálnou ťažbou myslená akákoľvek operácia, ktorá nie je registrovaná vo vláde ako licencovaná podnikateľská entita alebo využíva elektrinu bez formálnych zmlúv s dodávateľmi.

Ďalej uvádza, že podniky poskytujúce verejné služby v regióne (dodávatelia energií) sú teraz poverení misiou takéto nelicencované operácie uzatvárať a všetko hlásiť úradu.

Zodpovednosť ponesú poskytovatelia služieb

„Miestne úrady a spoločnosti budú niesť zodpovednosť, ak sa im nepodarí vypnúť ilegálnu ťažbu Bitcoinu,” píše EIC.

Záver

Zvesti o vypínaní ťažiarov priamo pri zdroji sa šírili už v januári. Teraz to vyzerá, že skutočne príde k ich realizácii.

Otázkou zostáva, či tento región ťažiarov naozaj vyženie násilím a zostane po nich iba spálená zem, alebo ich donúti sa registrovať a následne zdaniť tučné zisky.

O ďalšom vývoji vás budeme v budúcnosti informovať.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz.

Zdroj:
coindesk.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.