Chcete zarábať na vkladoch v banke? Takéto úroky ponúka 5 najväčších slovenských bánk

  • Termínované vklady dokážu peniaze v banke pekne zhodnotiť.
  • Porovnali sme preto úroky piatich najväčších slovenských bánk.
Novinky Ako úročia slovenské banky termínované vklady
Ako úročia slovenské banky termínované vklady. Zdroj: shutterstock.com/Ground PictureBuduroi Alexandru

Tatra banka

Klienti Tatra banky si môžu zvoliť tri typy viazanosti termínovaných vkladov, a to na 12, 24 alebo 36 mesiacov. V prípade vkladu na jeden rok dostanú úrok vo výške 2 %. Vklady na 24 a 36 mesiacov banka úročí 2,5 %.

Prima banka

Ak si chcete zriadiť termínovaný vklad v Prima banke a nemáte v nej svoj osobný účet, získate dvojpercentný úrok pri viazanosti na 12 mesiacov. V príde viazanosti na 12, 24, 36, 48 alebo 60 mesiacov ponúka Prima banka úrok vo výške 2,2 %.

V prípade, že si v Prima banke zriadite aj osobný účet, môžete využiť mimoriadnu akciu. Pri viazanosti na 9 mesiacov vám banka poskytne úrok vo výške až 3,8 % ročne. Pri viazanosti na 18 mesiacov to bude 3,4 %. Ponuka platí pre vklady vo výške minimálne 25 000 eur.

Výhody a nevýhody termínovaných vkladov

Výhody:

  • Istota a nízke riziko: Vaše vklady sú chránené Fondom ochrany vkladov.
  • Garancia úroku: Úroková sadzba je garantovaná počas celej doby viazanosti.
  • Jednoduchá správa: Termínovaný vklad si môžete otvoriť rýchlo a jednoducho, často aj online.

Nevýhody:

  • Obmedzený prístup k peniazom: Ak sa rozhodnete vybrať peniaze skôr, môžete prísť o časť úrokov alebo platiť poplatok.
  • Nízky výnos oproti iným formám investovania: Termínované vklady často nezabezpečia vysoké zhodnotenie (v porovnaní s investíciami do fondov alebo akcií).
98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

SpäťStrana 3/3
Ďalej
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.