Cestujete na dovolenku autom? Toto poistenie vám dokáže zachrániť tisícky eur

  • Mnoho Slovákov cestuje na letnú dovolenku autom.
  • PZP a havarijné poistenie však nemusia stačiť.
  • Oplatí sa priplatiť si za poistenie technickej pomoci.
Off topic Technická pomoc je do zahraničia vhodná
Technická pomoc je do zahraničia vhodná. Zdroj: shutterstock.com/ozkan ulucam/NTshutterth
BITmarkets BITmarkets

Počas leta nie je prekvapením, že aj slovenské rodiny si ako dopravný prostriedok na dovolenku zvolia auto. Avšak, v takomto prípade sa okrem PZP a havarijného postenia oplatí mať ešte jednu vec. O téme informoval portál oPeniazoch.

Cestovné postenie je už štandardom, pokiaľ sa vyberieme do zahraničia. V prípade nepríjemnej udalosti dokáže skutočne ušetriť tisíce eur.

Pokiaľ však idete autom, oplatí sa k cestovnému poisteniu priplatiť si aj za poistenie technickej pomoci. Viac o tom povedal riaditeľ pre neživotné poistenie spoločnosti Fingo.sk Jaroslav Krajňák.

Na preplnených letných cestách sa môže prihodiť čokoľvek. Riziká sú rôzne aj v závislosti od destinácie a plánovanej trasy. Dovolenkárom, ktorí do cudziny vyrážajú autom, k cestovnému poisteniu rozhodne odporúčam pripoistiť aj technickú pomoc v zahraničí. Dokáže im finančne pomôcť pri množstve neočakávaných situácií, či už dôjde k poškodeniu pneumatík, technickej poruche auta, nehode alebo krádeži vozidla.

To znamená, že v prípade nepríjemnosti, ako napríklad defekt pneumatiky, vybitá autobatéria alebo nečakaná porucha, dôjde k odtiahnutiu auta do servisu, prípadne k poskytnutiu náhradného vozidla alebo prevozu posádky na určené miesto.

Mnoho rodín cestuje na letnú dovolenku autom

Mnoho rodín cestuje na letnú dovolenku autom. Zdroj: shutterstock.com/supun photographer

Ak by vás zaujímalo, koľko také poistenie vyjde, tak pre 4-člennú rodinu na 10 dní stojí v rámci územia Európy približne od 55 do 80 eur, všetko závisí od ponuky konkrétnej poisťovne.

Pokiaľ budete takéto niečo uzatvárať, určite si predtým spravte menší prieskum, pretože niektoré poisťovne môžu odťah poškodeného vozidla limitovať napríklad vzdialenosťou.

Takáto asistencia na dovolenke sa skutočne hodí, pretože odtiahnutie vášho poškodeného vozidla z dovolenkovej destinácie až na Slovensko by vás mohlo vyjsť okolo 2-tisíc eur, čo je možno aj cena celej vašej letnej dovolenky.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Cena mýta v Chorvátsku išla smerom hore

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: oPeniazochTAGY:
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.