Cesta k slovenskému moru sa opäť predraží. Cena mýta porastie

  • Od 1. júla v Chorvátsku zdraželo mýto o 10 %.
  • Toto nariadenie platí už od roku 2017.
  • Vyššie ceny budú platiť až do 30. septembra.
Off topic Cesta do Chorvátska je čoraz drahšia
Cesta do Chorvátska je čoraz drahšia. Zdroj: shutterstock.com/lesyeuxde.er/DaLiu
BitmarketsBitmarkets

Je leto, takže mnohí ľudia sú rozpŕchnutí niekde v zahraničí. Stále platí, že veľmi obľúbenou dovolenkovou destináciou Slovákov je Chorvátsko. Cesta autom však bude opäť drahšia. O téme informoval motoristický portál TOPSPEED.

Mýto v Chorvátsku je od 1. júla drahšie o 10 %. Toto zvýšenie mýta však platí len počas dovolenkovej sezóny, ktorá trvá do 30. septembra, pretože vtedy sú cesty najviac vyťažované.

Chorváti to nazývajú sezónne ceny mýta. Nie je to žiadnou novinkou, tento zákon krajina schválila už v roku 2017, avšak počas pandémie koronavírusu bola účinnosť zákona pozastavená.

Dovolenkári by si mali cestu autom dobre premyslieť

Dovolenkári by si mali cestu autom dobre premyslieť. Zdroj: shutterstock.com/Den Rozhnovsky

Je tu však aj výnimka, od vyšších cien sú oslobodené autobusy a nákladné autá. Dotýka sa to teda najmä osobných áut, čo rozhodne pocítia všetci dovolenkári, ktorí sa tu chystajú stráviť letnú dovolenku.

Tak napríklad, mýto na trase Záhreb – Rijeka teraz stojí 10,10 eura, pričom ešte pred pár dňami to bolo 9,20 eura. Ak sa vyberiete trasou Záhreb – Zadar, tak namiesto 16 eur zaplatíte 17,60 eura. Najdrahšie vás však vyjde mýto na trase Záhreb – Split, kde to bude konkrétne 26,40 eura.

Chorvátsko sa už neoplatí

Chorvátsko patrilo dlhé roky medzi tie najobľúbenejšie dovolenkové destinácie Slovákov. Neboli to len pekné pláže a príjemné more, ale aj nízke ceny, ktoré do krajiny lákali turistov z celej Európy.

Každým rokom sa turisti sťažujú, že dovolenka je čoraz drahšia, pričom viac platia aj za základné veci, ako je káva alebo zmrzlina.

Lacnejšie je napríklad Bulharsko, Albánsko, Turecko, Česko, Portugalsko, Španielsko alebo Cyprus.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Zaujímate sa o to, ako odísť do dôchodku so štedrým pasívnym príjmom? Pozrite si naše video.

txbSolaxy mobil banner
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.