Budova umiestnená na Slovensku sa ocitla v exkluzívnom a prestížnom rebríčku

  • Čo je to označenie LEED?
  • Ktorá budova na Slovensku patrí do TOP zoznamu?
  • Pozrite sa, medzi aké architektonické skvosty sme sa dostali.
Off topic Slovensko je na zozname top LEED budov sveta
Slovensko je na zozname top LEED budov sveta. Zdroj: Reprofoto: FB/Einpark by Corwin/ shutterstock.com/ViDI Studio
Okazio PCOkazio mobil

Zelený mrakodrap so superschopnosťou

Torre Reforma v Mexiku je príkladom zeleného mrakodrapu navrhnutého tak, aby odolával zemetraseniam.

Tento projekt, vedený architektom Benjamínom Romanom, integruje energeticky efektívne systémy, úsporné vodné zariadenia a udržateľné materiály, čo z neho robí model odolnosti a udržateľnosti. Budova poskytuje moderné kancelárske priestory a obchodné priestory s výhľadom na mesto.

Vedeli ste o tom, že sa Slovensko umiestnilo v tomto rebríčku?

Čínska Shanghai Tower, navrhnutá firmou Gensler, takisto integruje viacero udržateľných prvkov vrátane veterných turbín, dvojitej fasády pre lepšiu izoláciu a vysokovýkonných systémov vykurovania a chladenia.

Druhá najvyššia budova na svete ponúka kancelárske priestory, hotely a maloobchodné priestory, čím sa stáva dôležitým centrom obchodnej aktivity v Šanghaji.

Do rebríčka patrí aj The Crystal v Londýne. Ako súčasť iniciatívy Siemens pre udržateľné mestá využíva solárnu energiu, tepelné čerpadlo zeme a pokročilé systémy riadenia budov na minimalizáciu svojej environmentálnej stopy. Tento inovatívny priestor slúži ako výstavné a konferenčné centrum, propagujúce udržateľné mestské riešenia.

The Crystal

The Crystal. Zdroj: shutterstock.com/Fela Sanu

Park Ventures Ecoplex v Thajsku, navrhnutý firmou Palmer & Turner, dosiahol certifikáciu LEED Platinum vďaka energeticky úspornému osvetleniu, úsporným vodným zariadeniam a zelenej streche, ktorá znižuje tepelný efekt mestského ostrova.

Tento viacúčelový komplex poskytuje kancelárske priestory, hotel a obchodné priestory, čím prispieva k rozvoju udržateľnej infraštruktúry v Bangkoku.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
SpäťStrana 2/3Ďalej
Wallstreetpepe PC banertxb
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.