BTC v zlatej akumulačnej zóne – kam sa cena pohne najbližšie dni?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin sa nachádza v „zlatej akumulačnej zóne”, čo by mohlo cenu kryptomeny poháňať vyššie. BTC/USD sa obchoduje pod nákupnou cenou aktívnej obchodnej skupiny. To znamená, že väčšina obchodníkov by s najväčšou pravdepodobnosťou predala svoje bitcoiny so stratou, čo by viedlo k poklesu ponuky. 

BTC spadol o viac ako 20 percent zo svojho medziročného maxima 12,486$. Korekcia poklesu nasledovala po 200-percentnom cenovom raste, čo naznačovalo, že obchodníci iba uzamkli svoje zisky na vrcholoch. Medvedí krok sa však zhodoval aj s podobným poklesom na amerických trhoch s akciami a zlatom.

Cena sa však zastavila na 9,850$, kde vzniklo trojité dno. Nízko rizikový nákup sa nachádza na 10,500$ pričom ak sa prepadneme pod 9,850$, tak prepad bude pokračovať na 9,300$ (aktuálne k 09.09.2020).

BTC Bitcoin

Aktivita minerov BTC

Býčie vyhliadky sú aj z hľadiska hashrate a ťažby bitcoinu. Nasvedčuje tomu aj koniec kapitulácie baníkov. Kapitulácia baníkov, ktorá historicky označuje dno trhu, je dlhodobým býčím znamením.

Čítajte tiež – DASH chystá veľký update – Príležitosť nakúpiť za minimálnu cenu

BTC futures

Trh s BTC futures teraz opakuje svoj fraktál z marca 2020. V tom čase existovalo smiešne množstvo long pozícií otvorených na 7,800$. V nedávnom scenári mali býci podobnú expozíciu na 11,300$, čo je úroveň, ktorá ich tiež posunula na nesprávny koniec obchodu.

Inflácia a dopady na Bitcoin

Je dôležité pripomenúť si aj dlhodobé dopady inflácie na bitcoinový trh. Záväzok Federálneho rezervného systému zvyšovať infláciu nad ich ideálny cieľ 2 percentá udrží investorov prilepených k bitcoinu kvôli jeho zaisťovacím vlastnostiam.

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.