bitcoin arthur hayes bitmex

BitMEX bol hodinu offline! Tentokrát  však bez manipulácie Bitcoinu či altcoinov

Burza BitMEX má problémy na súde v Kaliformii. Jej materská spoločnosť HDR Global Trading a najvyšší manažéri – Arthur Hayes, Ben Delo a Samuel Reed – sú okrem iného obvinení z prania špinavých peňazí, vyhýbania sa daniam prevádzkovania ilegálnej služby prevody peňazí. Tri dni po týchto obvineniach mal BitMEX veľký výpadok.

Služby tejto burzy vypadli okolo 12:45 a spoločnosť to okamžite oznámila na svojom Twitteri. Podľa všetkého problém išlo o problém s obchodným enginom, ktorý páruje objednávky.

Výpadok nakoniec trval takmer hodinu a burza bola prístupná až o 13:40. Najprv však iba v “cancel only” móde. To znamená, že nikto nemohol vytvárať nové objednávky, iba ich zrušiť. Burza sa tak pokúsila predísť neférovým likvidáciám pozícií, či nákupom alebo predajom kontraktov. Bitcoin a ďalšie kryptomeny totiž počas výpadku spravili nejaké pohyby.

Ako 50 rokov okrádať celý svet? – Príbeh o tom, prečo sme stále chudobní

Zdá sa, že BitMEX tentokrát hral čisto. Nie je jasné, čo bolo skutočne za výpadkom. Má to nejaké spojenie s nedávnymi obvineniami v Kalifornii? Alebo išlo skutočne o výpadok? Ťažko povedať.

BitMEX si už nemôže dovoliť praktiky, ktoré boli na tejto burze v minulosti bežné. Teraz má totiž veľkú konkurenciu. Futures krypto kontrakty s obrovskými pákami ponúka aj Binance či ďalšie kryptomenové zmenárne.

Máte už nakúpené Bitcoiny? Hlavne buďte opatrní! Keď všetci kričia BUY,je väčšinou lepšie predať. Viac v našom článku:

VAROVANIE – Keď všetci kričia BUY, je najlepšie predať- Dajte si pozor na Barta!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance