Bithumb zakazuje výbery krypto
Bithumb zakazuje výbery krypto. Zdroj: Shutterstock.com/Jarretera

Počnúc 27. januárom juhokórejská kryptoburza Bithumb nedovolí užívateľom stiahnuť si svoje krypto aktíva do neoverených súkromných peňaženiek. Dňa 24. januára burza oznámila, že bude druhou zo štyroch veľkých búrz v krajine, ktorá zakáže výbery do neoverených peňaženiek. Coinone prijala podobnú politiku koncom minulého mesiaca. Ďalšie hlavné burzy sú Upbit a Korbit.

Nová politika uvádza, že používatelia môžu registrovať iba svoje súkromné ​​peňaženky. Na vykonanie procesu registrácie musia používatelia prejsť overením totožnosti „poznaj svojho zákazníka“ (know-your-customer, skrátene KYC).

Výbery na akúkoľvek domácu centralizovanú burzu a zahraničné centralizované burzy s prísnym procesom KYC, ako sú Kraken, Bitstamp, Blockchain.com, Bybit a Binance.US, sú stále všeobecne schválené.

Miestny spravodajský portál Money Today informoval, že burza čelila tlaku zo strany partnerskej banky Nonghyup Bank, aby zmenila politiku v súlade s pravidlom FATF. Cestovné pravidlo FATF je navrhnuté tak, aby umožnilo finančným inštitúciám poznať identitu odosielateľov a príjemcov finančných prostriedkov za hranicami.

Banka požadovala, aby burza zablokovala všetky osobné peňaženky, ktoré nemajú vlastný systém KYC. Medzi takéto peňaženky patria okrem iného MetaMask a MyEtherWallet.

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Prečítaj si tiež – Bitcoin analýza – aký je najviac medvedí scenár a kde sa cena môže odraziť?

Bithumb budú nasledovať aj iné burzy

Každá juhokórejská kryptoburza, ktorá ponúka obchodné páry Korean Won (KRW), musí mať domácu partnerskú banku, ktorá svojim používateľom vydáva bankové účty so skutočnými menami. Partnerská banka môže mať silný vplyv na politiku burzy, ako je to v prípade Nonghyup, Bithumb a Coinone.

Bankové účty na skutočné meno zaisťujú, že osoba prijímajúca fiat výbery z burzy je tá istá osoba obchodujúca s kryptomenami na jej platforme.

Burzy Upbit a Korbit zatiaľ nevydali žiadne zmeny zásad týkajúce sa osobných krypto peňaženiek. Burzy budú musieť stanoviť tieto zásady do 25. marca, keď kórejská vláda bude považovať za potrebné, aby všetky burzy prijali takéto zásady.

Podľa Statista, Upbit spracováva približne 76 % domáceho objemu obchodov, zatiaľ čo druhý Bithumb spracováva asi 13 %.

Mohlo by ťa zaujímať – Bitcoin a akcie opäť v červených číslach – zažívame jeden z najhorších poklesov za posledné roky

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance