Bitcoin za 650 000 dolárov? Analytik v tom má jasno

  • Bitcoin si pre nás podľa analytika Willy Woo pripravil veľké prekvapenie.
  • Ak sa naplnia jeho predpoklady, cena neuveriteľne stúpne.
  • Odhaduje až na 650 000 dolárov.
Novinky Bitcoin čaká svetlá budúcnosť
Bitcoin čaká svetlá budúcnosť. Zdroj: shutterstock.com/Vintage Tone/Kevin McGovern
BITmarkets BITmarkets

Je možné, že Bitcoin dosiahne v tomto rastovom cykle hodnotu 650 000 dolárov? Podľa jedného z veľmi uznávaných analytikov áno, dokonca pravdepodobné. Tým analytikom je známy Willy Woo. Bitcoin tak dosiahne dnes nepredstaviteľné hodnoty. To súvisí aj s tým, aký pomer dosiahne Bitcoin v pomere ku kapitalizácii zlata. Analytik teda predpokladá, že kráľ kryptomien prekoná všetky doterajšie predpoklady, a prekvapí odborníkov aj malých obchodníkov.

Willy Woo predpovedá

Populárny analytik Willy Woo predpovedá, že cena Bitcoinu by mohla v špičke súčasného rastového cyklu dosiahnuť až 650 000 USD. Táto predpoveď vychádza z predpokladu, že investori do spotových burzových fondov (ETF) na Bitcoin budú plne nasadzovať svoje prostriedky podľa odporúčaní správcov aktív. Woo zdôraznil, že ide o veľmi konzervatívne čísla a verí, že Bitcoin prekoná trhovú kapitalizáciu zlata, keď ETF fondy dokončia svoju úlohu.

Táto predikcia prišla po tom, ako regulátor v Hongkongu schválil spotové ETF na Bitcoin a Ethereum, zatiaľ čo v USA pokračujú spotové ETF na Bitcoin v nákupoch. Lákajú tak značné investície od svojho spustenia v januári. Podľa Willyho Woo nové bitcoinové ETF môžu viesť k cenovým cieľom 91 000 USD na dne poklesu a až 650 000 USD na vrchole rastového trhu. Predpokladom však je, že investori do ETF plne využijú svoje prostriedky podľa odporúčaní správcov aktív.

Woo vysvetlil svoje výpočty tak, že správcovia majetku spravujú približne 100 biliónov USD a vo všeobecnosti odporúčajú alokáciu 2 % do portfólií. Zároveň uviedol príklad spoločnosti Fidelity. Podľa neho by to dnes predstavovalo alokáciu 2 biliónov USD do Bitcoinu. To sú obrovské investície do tohto kryptoaktíva.

97%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Bitcoin dosiahne nové maximá

V súčasnosti Bitcoin drží investície vo výške 561 miliónov USD, čo možno merať na blockchaine, a nový celkový objem investícií by dosiahol 2,56 bilióna USD. Na základe pomeru trhovej hodnoty ku skutočnej hodnote by tento pomer znamenal kapitalizáciu vo výške 12,8 bilióna USD, respektíve 1,8 bilióna USD, alebo 650 000 USD a 91 000 USD za mincu.

Woo zdôraznil, že tieto výpočty sú absolútne minimálne odhady. Predpovedá, že Bitcoin určite prekoná trhovú kapitalizáciu zlata do doby, keď správcovia majetku nasadia svoj kapitál. Keď bolo schválené ETF na zlato, zlato zažilo 12-ročný rastový cyklus, a teraz je na rade Bitcoin.

Willy Woo je teda veľmi pozitívne naladený, a to aj napriek súčasnému poklesu zapríčinenému hrozbou vojny na Blízkom východe. Práve táto situácia  zbrzdila rast Bitcoinu a spôsobila súčasnú korekciu. Aj napriek tomu, že sa zdá súčasná korekcia ako veľká, v porovnaní s minulými rastovými cyklami ide len o menší pohyb. V minulosti sme boli svedkami pádov aj o 30-40 %.

Mohlo by Vás zaujať: Ako v roku 2024 zarobiť na kryptomenách

Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.