Bitcoin si treba chrániť. Pozor na nebezpečný softvér

  • Bitcoin si treba chrániť. Platí to vždy, v súčasnosti však najmä pre gamerov.
  • Bolo infikovaných niekoľko tisíc herných účtov.
  • Problém už riešia kompetentní.
Novinky Bitcoin si treba chrániť
Bitcoin si treba chrániť. Zdroj: shutterstock.com/Trzykropy
BitmarketsBitmarkets

Bitcoin je dnes pomerne nedostatkovým tovarom, a preto jeho cena stúpa. Očakávania trhu sú veľké. S tým však súvisí aj nárast rôznorodých podvodov a krádeží. Vo virtuálnom priestore nie je bezpečnostných opatrení a obozretnosti nikdy dosť.

Oblasť gamingu je veľmi rýchlo sa rozvíjajúcou oblasťou a do veľkej miery súvisí aj s kryptomenami. Cointelegraph upozorňuje priaznivcov na konkrétnu hru. Ak si nedáte pozor, o kryptomeny môžete pre svoj ľahkovážny prístup jednoducho prísť. V prípade, že vo svojom okolí máte osoby, ktorých by sa práve toto mohlo týkať, neváhajte a informujte ich.

Pozor na svoj Bitcoin

Nová záplava tajomného softvéru sa údajne zameriava na hráčov videohier a Bitcoiny im dokáže doslova ukradnúť z peňaženky. Nebezpečný malvér je určený na odcudzenie prihlasovacích údajov. Špecializované portály naň upozornili už 28. marca v jednom z príspevkov na sieti X. V tom čase ho označili za momentálne neidentifikovaného aktéra hrozieb, určeného primárne na odcudzenie prihlasovacích údajov a iných poverení používateľov videohier typu Pay-to-Cheat.

Útoky sa zameriavajú aj na hráčov, ktorí si kupujú nedovolený softvér na hranie hier. Podvodníkom sa podarilo kompromitovať takmer 5 miliónov účtov používateľov Activision Blizzard a jeho herného obchodu Battle.net. Problémy sa objavili aj na obchodnej stránke Elite PVPers, zameranej na hry a trhy so softvérom PhantomOverlay a UnknownCheats. Zverejnil to účet vx-underground.

Dotknutí používatelia začali postupne nahlasovať, že sa stali obeťami krádeží kryptomien z peňaženky Electrum. Aj napriek tomu, že Bitcoiny im boli skutočne odcudzené, nie je možné uviesť ich presné množstvo, a teda nemožno bližšie zhodnotiť rozsah tohto problému. Účet, ktorý so správou prišiel, totiž uviedol, že o množstve ukradnutých peňazí nemá žiadne informácie.

Binance
97 %

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Bezpečnosť na prvom mieste

PhantomOverlay v samostatnom príspevku tvrdil, že má pomerne dobrú predstavu o tom, odkiaľ malvér pochádza. Malvérový gang si však bol týchto podozrení vedomý a na situáciu sa pripravil. Keďže takéto skupiny sa vždy bránia, je čoraz ťažšie čokoľvek dokázať.

Activision Blizzard kontaktoval stránku na predaj cheatov (kódov) a v súčasnosti pomáha miliónom infikovaných používateľov. Hovorca Activision Blizzard pre Cointelegraph povedal, že vie o tvrdeniach, že bezpečnostné opatrenia v širšom odvetví by mohli byť ohrozené malvérom zo sťahovania alebo používania neautorizovaného softvéru. Treba preto upozorniť najmä na ten fakt, že ide o neautorizovaný softvér, nie o produkt týchto spoločností.

Spoločnosť Activision Blizzard ubezpečila svojich používateľov, že jej servery zostanú bez akýchkoľvek bezpečnostných rizík. Zároveň odporúča používateľom zmeniť si heslo, ak si chcú zabezpečiť nielen ochranu účtov, ale aj vlastných Bitcoinov.

Mohlo by vás zaujať: 5 dôvodov, prečo začať už dnes nakupovať kryptomeny na Binance

Okazio PCtxb
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.