Bitcoin sa drží na cene $ 36 000 – Posledné správy z Číny sa nepotvrdili.

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Mainstreamové médiá, Elon Musk a čínska vláda. Tieto tri faktory mali v minulosti veľmi negatívny vplyv na cenu Bitcoinu. Ten to však v poslednom období zvládol a po 10% poklese sa odrazil od dna.

tw

Čína vs. Bitcoin

21.mája Čína opäť odhalila svoje minulé rozhodnutie pozastaviť ťažbu a obchodovanie s kryptomenami. Práve zopakovanie tejto správy mohlo mať negatívny vplyv na vývoj BTC/USD.

Údaje zverejnené na portáli Cointelegraph ProTradingview nám predostreli to, o čo sa mainstreamové médiá snažili. Zverejnenie množstva negatívnych správ spojených s Bitcoinom znamenalo pokles o 10%.

Po tom ako sa Bitcoin dokázal znovu vyšplhať na cenu 42 000 USD, bola jeho snaha opäť pozastavená. Čína to zrejme myslí naozaj vážne s pozastavením ťažby a potlačením rizika spojeného s obchodovaním kryptomien.

Ako ďalej informuje CoinTelegraph, za najväčší pokles ceny Bitcoinu nesú zodpovednosť najmä médiá, ktoré doslova zahltili weby negatívnymi správami. Keďže ani v piatok sme sa nedočkali žiadneho oficiálneho vyjadrenia čínskej vlády.

„Nech teda Čína skutočne zakáže Bitcoinu a jeho ťažbu.  Ťažba bude viac decentralizovaná, čierny trh bude prekvitať a falošný príbeh, že Čína kontroluje Bitcoin, by skončil.” skonštatoval populárny influencer Whalepanda.

Z hľadiska samostatného vývoja regulačné orgány v Hongkongu plánovali zakázať maloobchodné obchodovanie s kryptomenami, s tým, že výnimku dostali milionári.

V čase písania tohto článku sa cena Bitcoinu už pohybovala na úrovni 36 500 USD.

Vplyv správ na cenu Bitcoinu slabne

Po nedávnom prepade BTC na hodnotu 30 000 USD môžeme konštatovať, že trh začína byť voči okolitým vplyvom odolnejší. Môže to byť spôsobené aj očistením trhu od nadmerne zadlžených traderov.

Po zverejnení tweetu riaditeľa spoločnosti Tesla Elona Muska, kedy kritizoval spotrebu energie sa dalo očakávať, že to opäť výrazne ovplyvní cenu BTC. Opak bol pravdou.

„Spotreba energie na ťažbu Bitcoinov začína prevyšovať spotrebu energie stredne veľkých krajín. Pre menších hasherov je takmer nemožné uspieť za týchto podmienok.”

btc

Populárny účet na Twitteri Documenting Bitcoin upoznornil na zvláštne správanie BTC po opadnutí napätia okolo Čínskych správ. BTC/USD zvyčajne zaznamená najväčšie zisky práve po sérií negatívnych správ z Pekingu.

ANALÝZA – Bitcoin (BTC) prehráva boj o kľúčovú úroveň?