bitcoin logo analyza velky pohyb crypto kingdom

Máme tu koniec mesiaca a do trhu s kryptomenami sa opäť nahrnul pozitívny sentiment. Bitcoin po týždni opäť testuje hladinu 60 000 dolárov, Ethereum prekonalo $1800 a Binance Coin zápasí s rezistenciou na cene 300 USD. Prvá trojka najväčších kryptomien ťahá celý trh hore a shitcoiny opäť vystreľujú.

Možno ste postrehli DREP, ktorý sa prebojoval do prvej dvadsiatky po tom, čo dnes spravil zisk 6500%. Ale pri volume 150 tisíc dolárov je jasné, že ide o pump&dump schému. Nenechajte sa oblbnúť a zlákať na impulzívny nákup rastúceho coinu.

Bitcoin na log grafe

Ale témou dňa je samozrejme Bitcoin, ktorý sa dnes priblížil ku hranici 60 000 dolárov. S ňou mal pred týždňom veľký problém a po neúspešnom pokuse o prieraz potom padol o desať tisíc dolárov nižšie.

1D BTC/USD - Bitstamp - log graf
1D BTC/USD – Bitstamp – log graf

To však bolo dobre, pretože tým otestoval dlhodobú stúpajúcu trendovú líniu na logaritmickom grafe BTC. Možno vám príde graf hore niečím zvláštny. Paraboly na ňom vidíme pekný lineárny rast. To je preto, lebo je trochu inak usporiadaný.

Takýto logaritmický graf je v obdobiach exponenciálneho rastu oveľa prehľadnejší a lepšie znázorňuje štruktúru trhu. Y-lonová os totiž znázorňuje percentuálny rast. Vo výsledku je tak graf trochu inak usporiadaný.

Prečo vlastne Bitcoin nepadá hlbšie? Nuž, je to preto, že ho takmer nikto nechce predávať. Dopyt je obrovský, ponuka minimálna. Až 75% BTC sa totiž naposledy pohlo pod $10 800, všetci hodlujú!

Ako vysoko pôjde Bitcoin v apríli 2021 a v tomto bullrune?

Ako môžete vidieť, Bitcoin sa pohybuje v obratovej formácii rastúci klin. Táto formácia bola potvrdená niekoľkými odrazmi, naposledy tým z minulého týždňa, avšak ešte môže byť zneplatnená. Ak ju však trh bude rešpektovať, dá nám celkom zaujímavý horný odhad pre cenu Bitcoinu v apríli 2021.

Po aktuálnom odraze by mal ďalej stúpať a zastaví sa až v intervale 80-90 tisíc dolárov. Vrchol formácie dosiahne v auguste na cene 200-250 tisíc dolárov. Potom príde medvedí trh.

Je tu však aj možnosť, že prepáli hornú trendline, ktorá momentálne pôsobí, ako rezistencia a stúpne na 120-150 tisíc dolárov. V tom prípade by sa na log grafe vytvoril rastúci kanál, ktorý nám nedáva predikciu pre absolútny vrchol tohto bullrunu.

Ako vysoko podĹa vás pôjde Bitcoin v apríli?

View Results

Loading ... Loading ...

Chcete nakupovať Bitcoin? V tom prípade si nájdite kvalitnú a overenú zmenáreň, ktorá vás neokradne na obchodných poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdete široký výber kryptomien. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Na Binance môžete navyše pri dlhodobom držaní kryptomien získavať aj úroky. Návod ako na to nájdete tu:

NÁVOD: Takto môžete získať úroky 1-35% p.a. za dlhodobé držanie kryptomien

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance