Bitcoin kvôli žalobe na Binance klesá, na akej hladine sa môže pád zastaviť?

Kategorie: Analýzy
Kde sa zastaví pokles bitcoinu?
Kde sa zastaví pokles bitcoinu? Zdroj: shutterstock.com/Who is Danny

V spolupráci s projektom Trader 2.0. V posledných týždňoch s napätím a obavami sledujeme pokles ceny kryptomenových aktív, bitcoin aj altcoiny si už druhý mesiac razia svoju cestu nadol. Strach investorov vzrástol po tom, čo Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) podala žalobu na dve najväčšie krypto burzy na svete Binance a Coinbase. 

Vyzerá to ale tak, že kryptomenoví investori týmto burzám dôverujú, nakoľko na trhu nevidíme paniku ani masívne výpredaje. Napriek tomu, situácia je vážna, je potrebné zbystriť pozornosť a uvažovať o možnostiach ďalšieho vývoja na trhu. Ako hlboko môže bitcoin klesnúť? Ktoré hladiny by ste mali sledovať? 

Bitcoin a jeho supporty

Bitcoin dosiahol svoje lokálne maximum na úrovni 31 000 dolárov, túto hodnotu zaznamenal 10. apríla a od vtedy sa mu už nepodarilo k nej znova priblížiť. Pre súčasnú korekčnú fázu je dôležité udržať si úroveň supportu na hodnote 25 250 USD, prelomenie tejto mimoriadne významnej hladiny by vytvorilo cestu k oveľa nižším cenovým úrovniam.

bitcoin denny graf

bitcoin denny graf zdroj: tradingview

Ak by sa súčasná napätá situácia ohľadom SEC, Binance a Coinbase uberala v ďalšom období nepriaznivým smerom, tak bitcoin by sa mohol znova pozrieť na ceny okolo 20 000 USD. 

BNB sa rúti dole

Horúci súdny spor medzi americkým regulátorom a Binance pochopiteľne najviac zasiahol token BNB. Ten od podania žaloby na americkom okresnom súde padá strmo dole. V žalobe sa mimo iného uvádza, že Binance vykonávala činnosti s nezaregistrovanými cennými papiermi na americkom trhu, čo je vážne porušenie federálnych zákonov. Za kontroverzný „cenný papier“ bol označený okrem iných aj BNB.

Silná úroveň supportu na úrovni 280 USD prudký pád BNB iba pribrzdila, no neodrazila. V čase písania článku BNB bojuje o udržanie druhej podpornej línie na cene 265 dolárov. Ak v tomto súboji zvíťazia medvede tak ďalšou zastávkou by mal byť až support na hladine 220 USD.

binance denny graf

binance denny graf zdroj: tradingview

Pesimistické vyhliadky by sa zameriavali aj na ešte nižšiu podpornú hladinu, ktorú BNB naposledy zaznamenalo pred rokom na úrovni 180 USD. 

Investori cítia neistotu

Indikátor sentimentu na trhu Fear and Greed index, ktorý odzrkadľuje náladu investorov, nám dnes naznačuje, že súčasný stav je neistý.

fear and gread index

fear and gread index jún zdroj: alternative.me

Hodnota indexu Fear and Greed je v čase písania článku 50 bodov, čo znamená, že investori sú neutrálni, nemajú pozitívne ani negatívne očakávania, jednoducho nevedia predpokladať akým smerom sa bude trh ďalej vyvíjať, prevláda neistota.

Po tom, čo Komisia pre cenné papiere a burzy podala žalobu na Binance, sa index Fear and Greed rýchlo dostal do zóny strach na hodnote 44 bodov.

fear and gread index june

fear and gread index june zdroj: alternative.me

Vo svetle udalosti, ktoré predstavujú hrozbu pre celý kryptomenový svet, cítili investori výrazný strach. Ten však do určitej miery opadol po tom, čo Binance svojich používateľov ubezpečila, že žaloba „je nepodložená a máme v úmysle sa rázne brániť”

Oči všetkých krypto investorov upriamujú pohľad na súdny spor, ktorý môže udať ďalší smer vývoja celého trhu s digitálnymi aktívami. Keďže nevieme ako to celé dopadne, je dobré poznať najbližšie cenové hladiny, na ktorých môže dôjsť k zmene trendu. 

Prečítaj si aj: Slovákov čaká ďalšia daň – dajte si pozor