Bitcoin dosiahol hodnotu 66 000 dolárov – je vhodný čas na kúpu?

Sponzorované články Všetci sledujú rast Bitcoinu
Všetci sledujú rast Bitcoinu. Zdroj: shutterstock.com/Thongden Studio
BitmarketsBitmarkets

V utorok, 5. marca sa Bitcoin obchoduje za cenu vyše 66-tisíc dolárov. Oproti predchádzajúcim hodinám síce ide o pokles 3,5 %, no aj tak kryptomena dosahuje jedny z najvyšších hodnôt, aké kedy mala. To, samozrejme, spustilo obrovský záujem investorov, keď sa objem obchodov za posledných 24 hodín dostal na 75 miliárd dolárov. Nepochybne ide historicky významné obdobie nielen pre Bitcoin, ale celý kryptotrh, a to ešte pred halvingom odmien za ťažbu.

Podstatné je, že vďaka tomuto kľúčovému momentu je až 99 % majiteľov Bitcoinu v zisku. Prudký rast však vyvolal diskusiu o budúcej trajektórii tohto digitálneho aktíva. Oplatí sa do Bitcoinu investovať aj v tejto fáze? A ako sa dá z aktuálnej situácie profitovať čo najviac? Na to sa pozrieme v tomto článku.

Kúpiť Green Bitcoin

Udalosti na kryptotrhu posilňujú pozíciu Bitcoinu

Hodnota bitcoinu nakrátko vyletela na 68 600 dolárov, čo predstavuje dvojročný vrchol hodnoty a priblíženie sa k svojej najvyššej cene v histórii. Rast ceny zároveň prináša aj mohutný prílev nových investícií do trhu s kryptomenami. Výsledkom je, že len tento rok Bitcoin vzrástol o 50 %.

Výrazný podiel na dnešnej cene majú bitcoinové ETF. Tie od spustenia dosiahli čistý prílev investícií vo výške 6,77 miliardy dolárov. Jednotkou medzi nimi je fond iShares Bitcoin Trust od spoločnosti BlackRock, ktorá má pod správou cez 420-tisíc Bitcoinov. No rozšírenie o burzovo obchodovateľné fondy a prilákanie investorov zo sféry klasických financií je len jedným z mnohých dielikov.

Postavenie a úžitkovosť Bitcoinu v posledných dňoch posilňuje čoraz viac rozšírení, aplikácií či dokonca zákonov, ktoré etablujú Bitcoin v každodenných aktivitách. Príkladom je nová platforma Anduro od Marathon Digital Holdings. Jej funkcionalita rozširuje možnosti Bitcoinovej siete. Prostredníctvom Andura totiž môžu vznikať tzv. side chains, teda vedľajšie blockchainy, ktoré bežia paralelne s hlavnou sieťou.

Pomocou nich platforma Anduro zabezpečuje interoperabilitu s ďalšími blockchainmi, a tým zvyšuje atraktivitu hlavného blockchainu. Hlavným prínosom tejto Layer 2 platformy sú zatiaľ dva vedľajšie reťazce – Alys, ktorý zahŕňa integráciu pre aplikácie blockchainu Ethereum a Coordinate pre lacnejšie transakcie. Zároveň Anduro umožní súčasne ťažiť Bitcoin na hlavnom blockchaine a vykonávať transakcie na side chainoch. Platforma na tvorbu vedľajších blockchainov bude verejne dostupná. Vývojári preto budú môcť všetky vedľajšie siete plne prispôsobiť podľa potrieb komunity.

Príchod spomenutej platformy je len jedným z rozšírení Bitcoinu, ktoré dnes nájdete na trhu. Ak skombinujete všetky prínosné rozšírenia so záujmom investorov o Bitcoin a bitcoinové fondy, dostanete príležitosť pre ešte väčší rast. Zhodujú sa na tom aj analytici, ktorí vidia potenciál Bitcoinu na úrovni 100 000 až 120 000 dolárov, a to už v štvrtom kvartáli roku 2024.

Analýza vývoja ceny Bitcoinu potvrdzuje názor analytikov

To, či bude cena Bitcoinu v dohľadnej dobe rásť alebo nie, môžeme predpokladať jednak z rastúcej aktivity na kryptotrhu, ale aj detailnejšou analýzou vývoja hodnoty BTC. Technický rozbor Bitcoinu ukazuje, že kryptomena narazila na bod zlomu 68 850 dolárov. Ten zatiaľ prekonať nedokázala, no už čoskoro zase môže otestovať hladinu odporu 71 350 dolárov, s ďalšími bodmi rezistencie na úrovni 74 200 dolárov a 76 500 dolárov. Naopak, úrovne podpory sú na 65 153 dolárov, následne 61 444 dolárov a 57 420 dolárov. Tieto body zase vymedzujú potenciálne zóny zmeny dynamiky, od ktorých by sa mohla cena Bitcoinu odraziť nahor.

Index relatívnej sily (RSI) mal svoj vrchol na hladine 82, čo je znakom prekúpenia, Preto prišlo k poklesu na momentálnych 68. Odtiaľ RSI opäť pomaly stúpa. Medzitým 50-dňový exponenciálny kĺzavý priemer (EMA) na úrovni 61 288 dolárov posilňuje dlhodobý výhľad v prospech býčieho obdobia.

Technická analýza Bitcoinu

Technická analýza Bitcoinu. Zdroj: tradingview.com

S kryptomenou Green Bitcoin zarobíte na akomkoľvek vývoji ceny Bitcoinu

Či Bitcoin skutočne vystúpa na predpovedané hodnoty alebo príde k poklesu ukážu najbližšie týždne. Táto neistota jasného zisku však môže odradiť niektorých investorov od nákupu Bitcoinu. Dobrou správou je, že aj keď patríte do tejto skupiny, stále môžete investovať s vedomím získania odmien. Bez ohľadu na to, akým smerom sa bude cena Bitcoinu vyvíjať.

Práve teraz totiž prebieha predpredaj novej kryptomeny Green Bitcoin. Zelená kryptomena kombinuje cenový rast Bitcoinu s ekologicky šetrnou technológiou blockchainu Ethereum. Udržateľnosť, s ktorou Green Bitcoin prichádza je sama osebe silnou motiváciou k jej kúpe. Projekt však má ešte lákavejšiu úžitkovosť. Prostredníctvom natívneho tokenu GBTC totiž ponúka prístup k odmenám cez gamifikovaný staking.

Navštíviť Green Bitcoin

Zelený staking

Zelený staking. Zdroj: greenbitcoin.xyz

Tvorcovia projektu tento proces nazvali „stake-to-predict”. Funguje tak, že každých 24 hodín máte možnosť zapojiť sa do nového kola odhadovania ceny Bitcoinu. Pre prístup k gamifikovanému stakingu musíte najskôr uzamknúť svoje tokeny GBTC a následne zadať svoju cenovú predikciu Bitcoinu. Presnou predikciou získate proporcionálny podiel z dennej odmeny za staking. Zároveň platí, že čím dlhšie budete tokeny stakovať, tým väčšiu odmenu dostanete. Najskôr však musíte čo najpresnejšie odhadnúť cenu Bitcoinu.

Je preto jedno, či samotný Bitcoin bude alebo nebude naberať na svojej hodnote. Stačí, keď vývoj ceny správne odhadnete a odmena je vaša. Najlepšie na tom je, že hoci cenu neuhádnete, o uzamknuté tokeny neprídete.

Nové tokeny GBTC spotrebujú až 10 000-krát menej energie

Výhodou Green Bitcoinu oproti BTC je aj spomínaná udržateľnejšia metóda tvorby nových tokenov. Token Green Bitcoin beží na blockchaine Ethereum, a kým Bitcoin využíva mechanizmus proof-of-work, sieť Ethereum funguje na mechanizme proof-of-stake.

Tento typ je sám osebe oveľa šetrnejší z hľadiska spotreby energie. Blockchain Ethereum navyše spustil ešte ekologickejšiu tvorbu tokenov ERC-20, kam spadá aj token GBTC. Vo výsledku tak nové GBTC spotrebujú až 10 000-krát menej energie než nové Bitcoiny.

Možnosť stakingu

Možnosť stakingu. Zdroj: greenbitcoin.xyz

Ešte predtým, než sa spustí ekologickejší systém ťažby aj platforma „stake-to-predict”, projekt prejde fázou predpredaja. Aj počas tejto etapy môžu majitelia tokenov získať odmeny za staking. Len čo si investori kúpia tokeny GBTC za výhodnejšiu cenu, majú možnosť ich rovno uzamknúť a získať odmeny v podobe APY. Momentálne sa ročný výnos pohybuje na úrovni 193 %.

Predpredaj, ako aj oba typy stakingu musia disponovať patričnou zásobou tokenov. Green Bitcoin preto na fundraising alokoval až 50 % z celkového počtu 21 miliónov tokenov. Na odmeny za staking zase vyhradil 30 %. Zvyšok pridelil na marketingové aktivity a likviditu po zalistovaní na burzách.

Princíp odmien, ktoré Green Bitcoin ponúka oslovil značnú časť investorov už počas úvodných dní predpredaja. Stačí sa pozrieť na doteraz vyzbieranú čiastku presahujúcu 1,8 milióna dolárov. Ak sa aj vy chcete pripojiť k skorým investorom, zamierte na webstránku projektu. Priamo na nej nájdete možnosť nákupu tokenov GBTC za cenu 0,6122 dolárov prostredníctvom kryptomien ETH, USDT a BNB.

Kúpiť Green Bitcoin

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!

txbtxb