Bielkoviny navyše: Slovák, ktorý si chcel kúpiť slaninu, našiel v balení muchu

  • Slovák, ktorý si chcel kúpiť slaninu, našiel v balení muchu.
  • Spoločnosť ihneď začala situáciu riešiť.
Novinky Známy výrobca pochúťok musel pristúpiť extra k opatreniam
Známy výrobca pochúťok musel pristúpiť extra k opatreniam. Zdroj: Shutterstock.com/RossHelen
BitmarketsBitmarkets

Nie je vôbec výnimočné, že na pultoch slovenských potravinových reťazcov občas zákazníci nájdu niečo, čo im vyrazí dych. Svoje o tom vie jeden Slovák, ktorý si chcel kúpiť slaninu. Ako totiž uvádza portál Regióny.sk, pod obalom našiel muchu.

Tento problém sa týkal konkrétne výrobku od známeho výrobcu Mecom. Aj napriek tomu, že slanina bola vákuovo balená, v obale bola mucha. Išlo o slaninu, ktorá mala dátum spotreby do 21. augusta 2024.

Spokojnosť na prvom mieste

Hovorca spoločnosti Mecom Patrik Pencák uviedol, že spoločnosti na kvalite výrobkov záleží a spokojnosť zákazníkov je na prvom mieste. „Reklamáciu týkajúcu sa uvedeného produktu sme od zákazníka prijali a začali sa ňou aktívne zaoberať. Oddelenie kvality overilo zaslané skutočnosti a spotrebiteľ obdržal naše vyjadrenie,” uviedol.

Tu to však nekončí a spoločnosť pristúpila k potrebným opatreniam. Balenie produktov prebieha v priestoroch, v ktorých sú vysoko a prísne dodržiavané hygienické štandardy. Ide o miesto, kde pravidelne dochádza k dezinfekcii, kontrole pohybu tovaru a striktným hygienickým postupom.

Po tom, čo sa v jednom z balení našla mucha, spoločnosť začala s dezinsekčným postrekom, o ktorý sa postarala odborná firma.

„V spolupráci s externým znalcom sme uskutočnili prehliadku susediacich priestorov na identifikáciu možného zdroja problému. Zároveň sme prehodnotili a vylepšili existujúci program ochrany prostredia, aby sme minimalizovali riziko kontaminácie a zabezpečili vysokú úroveň kvality našich výrobkov,” vysvetlil Pencák.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 76 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Hlodavce v slovenských supermarketoch

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Regióny.skTAGY:
Autor:
Karina Daráková
Karina Daráková

Karina Daráková pochádza spod Tatier a vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. V minulosti pôsobila v Novom Čase a na pozícii vedúcej domáceho spravodajstva v Startitup. V Kryptomagazine sa venuje ekonomickým a realitným témam.