Bentley ukázalo nový kabriolet. Srší luxusom a ponúka už takmer vymretý dvanásťvalec

  • Automobilka Bentley odhalila model Batur Convertible.
  • Automobil má stále ešte dvanásťvalec s výkonom 750 koní.
  • Vyrobí sa len 14 kusov, cena môže presiahnuť 2 milióny eur.
Off topic Takto vyzerá nové Bentley Batur Convertible
Takto vyzerá nové Bentley Batur Convertible. Zdroj: bentleymotors.com
BITmarkets BITmarkets

Spoločnosť Bentley, ktorá sa zaoberá výrobou luxusných áut, aktuálne rozšírila svoje portfólio o nový model. Batur Convertible okrem dizajnu zaujme aj svojou pohonnou jednotkou. O téme informoval motoristický portál TOPSPEED.

Ide o akýsi hybrid medzi modelmi Bentley Batur Coupé a Bentley Blacar. V prípade novinky je k dispozícii elektricky ovládaná plátenná strecha. Jej rozloženie alebo zloženie trvá len 19 sekúnd, dokonca do rýchlosti 50 km/h.

Zaujímavosťou je, že túto plátennú strechu sme zatiaľ nemohli vidieť ani na fotkách a ani na oficiálnom videu, čo je prinajmenšom prekvapivé a zaujímavé rozhodnutie zo strany automobilky.

Na aute môžeme vidieť veľa karbónu, ktorý nahradzuje bežné materiály. Lákadlom môže byť aj titánový výfukový systém, pričom koncovky sú z 3D tlačiarne.

Zaujímavejší je však zvolený pohon tohto auta. Automobilka Bentley sa rozhodla, že začne svoje výkonné motory nahrádzať osemvalcami s plug-in hybridnou technológiou a výkonom 750 koní.

To však neplatí pre Bentley Batur Convertible. Ten má ešte poctivý dvanásťvalec bez elektrifikácie, ktorý má taktiež výkon 750 konských síl. Zaujme aj krútiacim momentom až 1 000 Nm.

Ide o skutočne dizajnové auto

Ide o skutočne dizajnové auto. Zdroj: bentleymotors.com

Objem motora je 6 litrov. Tento vysoký výkon je spriahnutý s 8-stupňovou automatickou prevodovkou, a mimochodom, nechýba ani pohon všetkých štyroch kolies. Ďalšie parametre si však automobilka zatiaľ necháva pre seba a odhalí ich v najbližšej dobe.

Luxus na každom kroku

Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.