Bankroty zaplavujú Slovensko. Úbohí zákazníci prichádzajú o peniaze

  • Bankroty ako zámienka pre podvod ohrozujú peňaženky Slovákov.
  • Podvodníci vytvárajú falošné e-shopy s extrémnymi zľavami.
  • Na sociálnych sieťach sa šíria agresívne reklamy údajných predajní v likvidácii.
Off topic Bankroty falošných obchodov okrádajú Slovákov o peniaze
Bankroty falošných obchodov okrádajú Slovákov o peniaze. Zdroj: shutterstock.com/fizkes/LarysaPol
Okazio PCBitmarkets

Bankroty obchodov sa stali novým trikom internetových podvodníkov. Facebookové nástenky slovenských používateľov v posledných týždňoch zaplavujú agresívne sponzorované reklamy predajní, ktoré s ľútosťou oznamujú, že kvôli nepriaznivej ekonomickej situácii musia po dlhých rokoch zavrieť svoju prevádzku.

Tieto oznámenia o bankrote často dopĺňajú fotografie predajní alebo majiteľov generované umelou inteligenciou a neuveriteľné zľavy až do 70 %, ktoré majú prilákať dôverčivých zákazníkov.

Podľa Ministerstva vnútra ide o nový trend podvodov, ktorý sa šíri po Slovensku napriek mnohým predchádzajúcim upozorneniam na falošné e-shopy. Stále sa nájde dostatok Slovákov, ktorí sa nechajú nachytať na lákavé ponuky extrémnych zliav, často pod zámienkou bankrotu alebo zatvorenia prevádzky.

Ministerstvo vnútra varuje pred falošnými stránkami

Ministerstvo vnútra varuje pred falošnými stránkami. Zdroj: shutterstock.com/fizkes

Bankroty ako zámienka pre podvody

Falošné bankroty sú taktika, ktorá nie je v online svete novinkou. Podobný systém podvodov zaznamenali aj v zahraničí, kde podvodníci zneužívali skutočné prípady bankrotov známych značiek. Podvodníci vytvárajú falošné webové stránky s takmer identickým vzhľadom ako originálne e-shopy známych predajcov, avšak s mierne pozmenenými doménovými menami.

Medzi podozrivé stránky, na ktoré upozorňuje Ministerstvo vnútra, patria:

  • valentyna-bratislava.com
  • moda-bratislava.com
  • bratislava-moda.com
  • blazekmoda.com
98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 75 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbCoinfactory mobil baner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.