Arthur Hayes: Bitcoin porastie veľmi vysoko

  • Bitcoin po amerických voľbách porastie.
  • Predikuje to Arthur Hayes.
  • Je to známa osobnosť vo svete kryptomien a výborný trader.
Novinky Bitcoin podľa analytika porastie
Bitcoin podľa analytika porastie. Zdroj: shutterstock.com/kkssr
BitmarketsBitmarkets

Bitcoin porastie. Nie niekedy, nie na budúci rok, nie neskôr. Ale presne po voľbách v USA. Arthur Hayes, bývalý CEO spoločnosti BitMEX, nedávno urobil zaujímavé predpovede o budúcnosti kryptomien, pričom ich vývoj spojil s budúcimi politickými udalosťami v Spojených štátoch. Podľa Hayesa by znovuzvolenie Donalda Trumpa alebo prípadné zvolenie Kamaly Harrisovej mohlo výrazne ovplyvniť hodnotu kryptomien. Analytik tvrdí, že pri takejto politickej konštelácii by hodnota kryptomien, najmä Bitcoinu, mohla dramaticky vzrásť.

Hayes predikuje

Hayes svoju predikciu zakladá na viacerých faktoroch, ktoré podľa neho môžu spôsobiť tento nárast. V prvom rade poukazuje na ekonomickú a politickú neistotu, ktorá by mohla nastať po nástupe jednej z týchto politických osobností do úradu. Táto neistota, spolu s prípadnými zmenami v monetárnej politike a fiškálnych stimuloch, by mohla zvýšiť atraktivitu kryptomien ako alternatívy k tradičným fiat menám. Investori, ktorí sa obávajú inflácie alebo nedôvery voči vládam, by mohli hľadať útočisko práve v kryptomenách, čo by viedlo k nárastu ich hodnoty.

Jedným z kľúčových faktorov, ktoré by mohli viesť k zvýšeniu hodnoty Bitcoinu, je podľa Hayesa inflácia. S narastajúcou infláciou a oslabovaním dolára by Bitcoin mohol slúžiť ako bezpečný prístav pre investorov. Kryptomeny ako Bitcoin sú totiž často považované za digitálne zlato, ktoré si udržiava svoju hodnotu aj v časoch ekonomickej neistoty.

Inflácia

Inflácia je ekonomický jav, pri ktorom dochádza k rastu cenovej hladiny tovarov a služieb v ekonomike počas určitého obdobia. To znamená, že za rovnakú sumu peňazí si ľudia môžu kúpiť menej než predtým. Inflácia znižuje kúpnu silu meny, čo môže mať negatívny vplyv na úspory a spotrebiteľskú schopnosť. Bežne sa meria pomocou indexov spotrebiteľských cien, ako je napríklad CPI (Consumer Price Index).

Okrem toho, politika centrálnej banky USA a jej rozhodnutia o úrokových sadzbách by mohli tiež ovplyvniť dopyt po kryptomenách. Ak by FED pokračoval v politike nízkych úrokových sadzieb, mohlo by to viesť k ďalšiemu rastu Bitcoinu, keďže investori by hľadali alternatívy s vyšším výnosom.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah
Späť
Strana 1/2Ďalej
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.