ANALÝZA – Býci sa na trhu s Bitcoinom (BTC) prebudili?

1

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Sme uprostred druhého obchodného dňa a Bitcoin (BTC) síce nepumpuje, ako sme boli zvyknutí, ale je bez debát, že sa býci na trh vrátili. No stále platia riziká, ktoré som načrtol v nedeľnej analýze. Vyššie časové rámce nevyzerajú veľmi dobre a navyše aj makroekonomické konotácie nie sú vyložene v prospech Bitcoinu a akcií. Respektíve sú tie riziká stále dosť markantné, na čo by sme mali neustále myslieť.

Stále je vysoké riziko

Problém je, že finančné trhy nefungujú ako hodinky, takže vysoké riziko hneď neznamená, že BTC nemôže na nové all time high. Každý by si však mal uvedomiť, že s rastúcim rizikom je potrebné prispôsobiť svoju obchodnú/investičnú stratégiu. V každom prípade by bolo fajn, keby Bitcoin urobil ráznejší pohyb, nech je to akýmkoľvek smerom. Aspoň budeme oveľa lepšie vedieť, na čom sme.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

btc

Najprv si rozoberieme 4H graf, kde si ukážeme pár dôležitých vecí. Hneď prvá je, že sa podarilo definitívne preraziť z tej zakreslenej trhovej štruktúry. Aj keď cez víkend vyzerala situácia ešte beznádejne, nakoniec sa nakupujúci chopili iniciatívy. Po prerazení zo spomínanej štruktúry sa podarilo prekonať aj S/R level 48 183 USD a cenu nad touto úrovňou aj zavrieť.

Opísané ale nie je všetko, pretože kurz prekonal aj krivku exponenciálneho kĺzavého priemeru s periódou 55, čo je dynamická rezistencia, na ktorej nedávno prebehli hneď dve zamietnutia. Cena v každom prípade ešte krátko pokračovala k S/R levelu 49 800 USD, ale tu už býci neboli schopní pokračovať.

Kurz zarotoval späť k EMA 55 a S/R levelu 48 183 USD, kde sme v podstate aj teraz. Aby som pravdu povedal, konsolidácia sa mi veľmi nezdá, pretože ide o číre váhania. Čím dlhšie budeme v zakreslenom obchodnom pásme, tým horšie pre Bitcoin (BTC). Čím skôr budeme pokračovať hore, tým skôr máme šancu preraziť na nové all time high.

Navyše pri prierazoch ďalších úrovní by sme mohli o aktuálnom raste hovoriť ako o naozajstnej snahe pokračovať na nové historické maximá. Takto je to bohužiaľ len obyčajný retracement v rámci korekcie. Čo sa týka objemov, v pondelok bol nákupný tlak celkom obstojný. Dnes ale dochádza zasa k deprivácii.

Chcete využiť príležitosť a nakúpiť počas tejto korekcie nejaké kryptomeny, Odporúčame využiť služby burzy Binance, ktorá ponúka široký výber coinov. Vytvorte si účet cez >>>tento odkaz<<< a získate doživotnú zľavu 5% na obchodné poplatky.

Indikátory

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Krivka 4H RSI konečne prekonala 50 bodov, čo je taký malý úspech. Trh bol hrozne slabý, takže to spomínané potvrdilo, že sa býci do určitej miery na trh vrátili. Ťažko ovšem povedať, ako dlho vydržia. Pravdou je, že kým 4H RSI nevzrastie nad 70 bodov, bullish trh rozhodne nie je.

Aktuálna situácia na 1H TF BTC/USD

btc

Na hodinovom grafe BTC chcem len ukázať, že dnešok taký priaznivý nie je. Cena sa síce nevysypala, ale zaregistrujte tie dve označené sviečky s dlhými knôtmi. Okrem toho, prvá označená sviečka má relatívne veľké objemy, čo môžeme považovať za potvrdenie zamietnutia v ďalšom postupe. Druhá sviečka síce ktovieaké predajné objemy nemá, ale jej podoba akosi značí, že aj druhý pokus o rast sa nestretol práve s pochopením.

Na záver

Teraz je potrebné byť extrémne opatrný, pretože dnešné price action je dosť podivné. Včera boli býci celkom aktívni, ale od rána akoby zase z trhu zmizli. Ak kurz nevydrží nad S/R levelom 48 183 USD, bude asi na mieste počítať s tým, že sa korekcia skôr prehĺbi. Samozrejme zase záleží aj od potvrdenia zo strany objemov.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

ANALÝZA – Zlato zase hlboko padlo, je v blízkej dobe šanca na obrat?


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
samo

uz to zacina, BRC mining v Cine pomaly ale isto konci…Konecne…