ANALÝZA – Bitcoin čoskoro MUSÍ dobyť túto hladinu – Inak máme problém!

0

Najbližšie týždne budú pre Bitcoin veľmi dôležité. Nachádza sa na rozhraní dvoch ciest – bullish a bearish. Silná rezistencia na hodnote okolo 10 000 až 10 600 USD drží Bitcoin v bearish trende. Ak by však prišiel break out pohyb, tak zmení celý sentiment na trhu.

1-mesačný graf

Na úvod dnešnej analýzy sa pozrieme na 1-mesačný graf. Na tomto grafe môžeme sledovať 2 kľúčové štruktúry, ktoré sa tvoria na BTC. Jednou z nich je veľký triangel, ktorý by mal byť počas nasledujúcich 2 rokov dokončený. Pokiaľ nepríde bullish break out, tak pravdepodobne do konca roka 2022 môžeme zabudnúť na ATH. Cena by sa mala dovtedy pohybovať na hodnotách okolo 10 000 dolárov.

bullish, ANALÝZA – Bitcoin čoskoro MUSÍ dobyť túto hladinu – Inak máme problém!
BTC/USD – 1M graf

Ďalšia kľúčová štruktúra, ktorá sa tvorí na grafe je bearish trende line. Táto rezistentná čiara sa začala vytvárať ešte koncom roka 2017, kedy bol Bitcoin na svojom ATH. Od toho času sa Bitcoinu nepodarilo dostať nad túto kľúčovú trende line. Ak by však prišiel break out tejto rezistencie, dalo by nám to veľkú nádej na začiatok bullish cyklu.

Bitcoin vs. forky – aká je situácia po halvingu? Na grafe hashratu sa vytvoril Bart!

1-dňový graf

bullish, ANALÝZA – Bitcoin čoskoro MUSÍ dobyť túto hladinu – Inak máme problém!
BTC/USD – 1D graf

Na 1D grafe sa nám tvorí štruktúra v tvare expanging wedge. Taktiež tu môžeme identifikovať štruktúru, respektíve trende line, ktorá drží BTC v krátkodobom bearish trende. Zdá sa, že wedge už bol dokončený a teraz môže pomerne s vysokou pravdepodobnosťou očakávať ďalší veľký rast. Najprv však musíme zlomiť práve silnú rezistentnú trend line.

4-hodinový graf

bullish, ANALÝZA – Bitcoin čoskoro MUSÍ dobyť túto hladinu – Inak máme problém!
BTC/USD – 4H graf

Na 4H grafe je Bitcoin prevažne bearish. Celá niekoľkotýždňová bullish štruktúra je dokončená a teraz potrebujeme vidieť minimálne ABC korekciu. Podľa Fibonacciho retracement nástroja si môžeme odmerať dôležité hladiny na vstup do obchodu a zároveň možné dokončenie korekcie. Golden ratio hladina sa momentálne nachádza na úrovni okolo 7 400 USD. Toto je veľmi dôležitá buy zóna, kde mám nastavený limitný príkaz na nákup. Nie je vylúčený lokálny pokles aj nižšie, ale Bitcoin zatiaľ nie je pripravený na väčší bearish pohyb ako na 6 000 USD.

Autorom týchto analýz je Ľuboš Kovár z projektu Bitcoin Skupina. Spojili sme sa s trading11.com a vytvorili spoločné členstvo, ktoré v oblasti obchodovania na burze nemá na česko-slovenskej scéne konkurenciu. Viac informácií získaš na tomto odkaze.

Ekonomická kríza začala a bohatí na nej už teraz zarábajú. Ako to však funguje? Všetko začalo ešte v roku 1971 zrušením Brettonwoddskeho systému a doláre prestali byť kryté zlatom. Nastala nekonečná inflácia a korupcia.

Spomíname na 1971 – Rok, kedy peniaze stratili hodnotu – Začiatok korupcie a nekonečnej inflácie

Ako použiť túto analýzu?

Táto analýza je iba orientačná a neslúži ako odporučenie na nákup či predaj. Situácia na trhu sa môže kedykoľvek zmeniť. Špekulatívne obchody sú na krypto trhoch veľmi rizikové.

Disclaimer: Tento článok patrí firme qTUBE s.r.o. a je chránený copyrightom. Akékoľvek zneužitie (napr. kopírovanie) je trestné! Uverejnené informácie sú autorským dielom a bez súhlasu nie je ďalšie šírenie tohto materiálu povolené.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre