ANALÝZA – Bitcoin (BTC) uzavrel týždeň celkom pozitívne, bude to ale stačiť?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitcoin (BTC) má za sebou ukončený týždeň, takže je namieste rozobrať si týždenný graf. Ako som sa včera nechal aj počuť, musíme si počkať, ako zatvorí júnová sviečka, pretože si myslím, že trh práve na toto čaká. Aj keď teda príde oná uhorková sezóna, stále je vysoká šanca, že prvú polovicu júla bude vývoj dostatočne dynamický.

Aktuálna situácia na 1W TF BTC/USD

1h BTC/USD - Bitstamp
Zdroj: tradingview.com

Začneme teda s týždenným grafom, kde vidíme podobu čerstvo zatvorenej týždennej sviečky. Nebudem chodiť okolo horúcej kaše, pretože sviečka má rozhodne býčiu podobu, konkrétne ide o Pin Bar. Navyše je knôt sviečky zároveň low downtrendu, ktorý trvá od polovice apríla a dotýka sa kľúčového supportu, vďaka čomu má sviečka o to väčšiu váhu.

Trh preto môže začať uvažovať nad tým, že Bitcoin utvára solídne dno. Problém je však v tom, že objemy za minulý týždeň sa nijako nevymykajú predošlým týždňom. Aj keď je sviečka ako taká býčia, objemy sú priemerné, takže zodpovedajú obyčajnej stranovej konsolidácii. Potom je otázne, či má Pin Bar akýkoľvek pozitívny vplyv.

Pre istotu som sa však pozrel na ostatné burzy a na Binance má sviečka objemy veľmi nadpriemerné. Na indexe BTC (BLX) sú objemy tiež očividný nadpriemer, čo potvrdzuje tézu, že Bitcoin utvoril dno. Niečo také však potrebuje ešte pár potvrdení a hlavne si musíme počkať na mesačný graf.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

1W BTC/USD - Bitstamp
Zdroj: tradingview.com

Čo sa týka denného grafu, včerajšia sviečka zatvorila v pomerne býčej podobe. Ale nejde o impulznú sviečku, zasa taký rast to totiž nebol. Dôležité však je, že trh sa posunul vyššie nad supportné pásmo. Ako som hovoril, pre nakupujúcich je životne dôležité, aby kurz udržali nad supprtom. Čím dlhšie sa kurz zdržiava na podpore, tým horšie.

Spolu s tým rastie pravdepodobnosť, že tých 30 000 USD nevydrží a Bitcoin pôjde testovať nižšie úrovne. Dnešok je v každom prípade veľmi striedmy, Bitcoin sa nikam veľmi neposunul, iba konsolidujeme nad sledovaným pásmom. Zatiaľ stále platí scenár kalkulujúci s otestovaním blízkeho Point of Control.

Indikátory

Krivka RSI sa opätovne blíži k zakreslenej rezistenčnej diagonále. Osobne by som bol veľmi rád, aby prebehlo priame otestovanie, pretože ma zaujíma reakcia trhu. V každom prípade sa Bitcoin stále drží dosť pri zemi. Na MACD sa však podaril bullish cross, ale chce to ešte nejaké potvrdenie.

Na záver

Na 4H grafe tvorí low Pin Bar, na dennom grafe tiež tvorí low Pin Bar a teraz sa pridal týždenný graf. Schyľuje sa teda k veľkému odrazu? Aby som pravdu povedal, Bitcoin asi začína naznačovať, že pod tých 30 000 USD ísť jednoducho nechce. Musíme ale všetko sledovať a hľadať nové signály, ktoré nás navedú. Hlavne musíme vydržať do konca mesiaca.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.