Bitcoin BTC

Ako som spomínal v utorkovej analýze na Bitcoin (BTC), zdôrazňoval som, že sa mi vôbec nepáčila reakcia na prvom kľúčovom supporte 42 000 USD. Prikláňal som sa síce k tomu, že sa minimálne dočkáme retracementu, ale namiesto toho sa naplnili tie najväčšie obavy a kľúčová podpora sa doslova zosypala. Nijako by nás to nemalo prekvapovať, pretože z trhu bolo očividné, že tá agresivita zo strany býkov je jednoducho nijaká.

Bitcoin dominancia

Bitcoin dominancia zafungovala ako hodinky. Stačilo proste iba škrtnúť supportné pásmo na 40 % a o pár dní tu máme takú reakciu. BTC dominancia je preto nesmierne dôležitá a skutočne je na mieste brať ju veľmi vážne. Obzvlášť v časoch, keď dominancia Bitcoinu strmo klesá.

Viete, že otestovaním 40 % skončil minulý bull run? Vtedy akurát dominancia klesla až na 35, k čomu však nemusí už vôbec dôjsť. Respektíve ten priebeh nemusí byť úplne totožný, ale iba podobný. Ak dominancia na BTC bude strmo a sústavne stúpať, krypto má fakt problém.

Aktuálna situácia na 1D TF BTC/USD

BTC

Poďme sa teda pozrieť, ako to vyzerá na dennom grafe BTC. Cenovou oblasťou 42 000 – 30 000 USD prešiel kurz ako nôž maslom, čo som úprimne vôbec nečakal. Respektíve som nepočítal s tým, že to bude mať až takú dynamiku. To je asi dané tým, že sme tu nič podobné viac ako rok už nemali.

Najhrozivejšie na tom bolo, že sa Bitcoin odrazil až na 30 000 USD, čo je v podstate spodná hranica zaznačeného supportného pásma. Na pár sekúnd to naozaj vyzeralo, že praskne aj táto úroveň, čomu sa ale na poslednú chvíľu predišlo. V tejto chvíli sa kurz odrazil od dna o viac ako 25 % a vysoká volatilita stále prevláda.

Čo teraz? Je určite rozumné počkať si na denné close, lebo podľa toho zistíme, ako veľmi ešte dokážu byť medvede agresívne. V súčasnosti vieme, že sa nakupujúcim podarilo cenu na 30 000 USD zastaviť pred ďalším prepadom a potom pekne vyšponovať nahor. Ale dokážu ju nad 34 000 USD aj udržať? To sa ešte len dozvieme.

Aby som nezabudol, spike v objemoch je šialený. Väčšie volume bolo naposledy v marci 2020. Pohyb nadol je teda nepochybne potvrdený a obávam sa, že sa z toho trh len tak nevylíže.

Indikátory

Dno denné RSI stále nemá a aktuálne hodnoty majú cca 23 bodov. Padli sme dosť hlboko, to je bez debaty, čím sa po technickej stránke trh dosť zmenil. Denné MACD je veľmi bearish.

Aktuálna situácia na 4H TF BTC/USD

BTC

A ako vyzerá Bitcoin na 4H grafe? Takýto šialený knôt sa len tak nevidí a tie objemy tiež nie. Na intraday je rozhodne veľký úspech, že sa podarila podstatnú časť strát rýchlo zmazať, ale bohužiaľ ide len o intraday. A hoci máme pred sebou epický Hammer, veľmi by som nevsádzal na to, že tých 34 000 – 30 000 USD druhýkrát neotestujeme.

Ale nie hneď, možno si budeme musieť počkať 48 hodín, možno viac. Nepočítam totiž s tým, že sa okamžite dočkáme obnovenia extrémnej volatility. Teraz sa to kúsok schladí a trh sa bude nejaký obmedzený čas hľadať.

Indikátory

RSI je v týchto chvíľach na 25 bodoch, zatiaľ čo na MACD je stále dosť silné negatívne momentum.

Na záver

Je mi jasné, že sa všetci asi pýtajú, či toto znamená definitívnu bodku za bull marketom. Bohužiaľ sa odpovedi na túto otázku vyhnem, pretože nie som vševedúci a môžem len konštatovať, že Bitcoin má s veľkou pravdepodobnosťou na nejakú dobu to najlepšie za sebou. Teraz je dôležité denné a týždenné close, potom sa uvidí.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom facebooku.

Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na kapitálových trhoch sú veľmi rizikové!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Ing. Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance