Analytici sú presvedčení, že Bitcoin (BTC) dosiahol svoje dno na 65 000 dolároch

  • Bitcoin bude opäť stúpať.
  • Ukazuje to technická analýza viacerých indikátorov.
  • Na úrovni 65 000 dolárov sme videli dno.
Novinky Bitcoin je na ceste k novým maximám
Bitcoin je na ceste k novým maximám. Zdroj: shutterstock.com/BLKstudio/Alones
BITmarkets BITmarkets

Bitcoin, najväčšia kryptomena na svete, zažíva v roku 2024 významné cenové výkyvy. Hranica 65 000 dolárov sa ukázala byť kľúčovou úrovňou, ktorú mnohí analytici považujú za dno. Existuje niekoľko dôvodov, prečo odborníci veria, že práve táto cena predstavuje spodnú hranicu pre Bitcoin. V prípade, že je to tak, znamenalo by to potenciálny obrat smerom nahor.

Bitcoin už dno zaznamenal

Historické dáta ukazujú, že Bitcoin prechádza cez opakujúce sa cenové cykly boomu a pádu. Tieto cykly sú často charakterizované významnými nárastmi cien, po ktorých nasledujú obdobia korekcie a konsolidácie. Hranica 65 000 dolárov sa zdá byť kritickým bodom, kde sa cena Bitcoinu stabilizuje po veľkých poklesoch. Od posledných vrcholov je to približne 10 % nadol.

Technické ukazovatele podporujú tento názor. Indikátory ako RSI (Relative Strength Index) a MACD (Moving Average Convergence Divergence) naznačujú, že Bitcoin sa dostáva do prepredanej zóny. To zvyčajne signalizuje možný obrat trendu. Technické ukazovatele často pomáhajú obchodníkom identifikovať bod, kde sa trh môže otočiť smerom nahor, a hranica 65 000 USD sa javí práve ako takýto bod obratu.

Inštitucionálni investori zohrávajú kľúčovú úlohu v stabilizácii ceny Bitcoinu. V posledných rokoch sa veľké finančné inštitúcie, ako sú hedge fondy, penzijné fondy a verejne obchodované spoločnosti, začali viac zaujímať o Bitcoin ako o dlhodobú investíciu. Tieto subjekty často vykonávajú nákupy v čase poklesov, čím poskytujú silnú podporu pre cenu. Z toho vyplýva jej vyššia miera stability.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah

Na 65 000 dolárov a späť

V prípade poklesu ceny Bitcoinu na 65 000 USD sa očakáva, že inštitucionálni investori opäť vstúpia na trh a vykonajú významné nákupy, čím stabilizujú a potenciálne zvýšia cenu. Táto dôvera inštitucionálnych hráčov v dlhodobú hodnotu Bitcoinu je jedným z hlavných faktorov, prečo analytici považujú túto cenu za spodnú hranicu.

Makroekonomické prostredie zohráva významnú úlohu v určovaní ceny Bitcoinu. V čase globálnej ekonomickej neistoty, ako sú finančné krízy, geopolitické napätie alebo vysoká inflácia, sa Bitcoin často považuje za bezpečný prístav pre investorov hľadajúcich ochranu pred tradičnými trhmi.

V súčasnosti čelí svet niekoľkým ekonomickým výzvam, vrátane rastúcej inflácie a neistoty na finančných trhoch. Tieto faktory spôsobujú, že investori hľadajú alternatívy k tradičným aktívam, a Bitcoin je jednou z najpopulárnejších možností. Hranica 65 000 USD sa javí ako atraktívny vstupný bod pre investorov hľadajúcich útočisko pred ekonomickou búrkou.

Hranica 65 000 USD sa ukazuje byť kľúčovou úrovňou pre Bitcoin, kde sa cena môže stabilizovať a začať rásť. Historické cenové cykly, silná podpora inštitucionálnych investorov a makroekonomické faktory naznačujú, že táto hranica predstavuje dno pre Bitcoin. Pre investorov to môže byť signál, že je čas začať zvažovať nákupy a pripravovať sa na potenciálny rast ceny.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: CointelegraphTAGY:
Autor:
Marek Rodák
Marek Rodák

Vyštudoval filozofiu a históriu. Počas svojho profesionálneho života skúsil viacero pozícií, od marketingu, cez učiteľa, asistenta až po zastupujúceho riaditeľa školy. Vo voľnom čase sa venuje kryptomenám. Píše od roku 2011.