amazon cloud hack bitcoin mining

Amazon včera ťažil Bitcoin

Krypto-hackeri sú niekedy naozaj vtipní. Skupine zlomyseľných počítačových expertov sa včera podarilo hacknúť dve firmy, vďaka ktorým dostali prístup k serverom Amazonu. Čo je na tom vtipné? Nuž, nezaujímali ich žiadne osobné informácie ani citlivé dáta. Jednoducho spustili skript, ktorý začal ťažiť Bitcoin.

A tak Amazon ťažil Bitcoin

Podľa bezpečnostnej firny Redlock boli napadnuté spoločnosti Aviva a Gernalto. V Redlocku boli naozaj veľmi prekvapení, pretože útočníci nesiahli na žiadne dáta. Využili iba výpočtový výkon serverov Amazonu. V ich správe je napísané:

“Po hĺbkovej analýze sme zistili, že hackeri na jednom z Kubernetových kontainerov spustili program, ktorý ťaží Bitcoin. Instancia tohto programu bola po objavení úspešne označená za parazitického bota a systém ju vypol.”

Krypto-boom

Ťažba kryptomien v posledných mesiacoch láka viac a viac investorov. Po tom, čo kapitalizácia krypto-trhu vyskočila na 176 miliárd dolárov sa obtiažnosť zvýšila o takmer desať miliónov Terahashov a Ethereum dosiahlo denný hash-rate 100 000 GH/s. Ťažba je tak stále náročnejšia a presúva sa do rúk veľkých spoločností.

Jedným zo spôsobov boja proti centralizácii je prejsť na algoritmus, s ktorým si neporadia ASIC minery. Nadchádzajúci fork Bitcoinu – Bitcoin Gold (viac info. tu) 25 októbra (říjen) príde s algoritnon Equihash, na ktorom funguje napríklad Zcash. O forkoch (a ako sa k nim postaviť) sa dočítate v tomto článku.

Skvelá reklama pre kryptomeny

Hackeri svojím útokom na Amazon pravdepodobne nezarobili veľa peňazí. Ak by spustili napríklad Ethereum, Monero alebo Zcash miner, získali by viac. Je to však skvelá reklama pre kryptomeny. O tomto útoku sa hovorí aj na portáloch, ktoré väčšinou kryptomeny nezaujímajú.

Viac informácií o kryptomenách nájdete na našom facebooku.

Zdroj: bitcoinist.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance