Binance

Rast DeFi ekosystému na platforme Ethereum má svoje temné stránky a v posledných mesiacoch prešiel do štádia bubliny, ale to neznamená, že tieto projekty nie sú kvalitné. Ak máte záujem získavať úroky za HODL Bitcoinu, DeFi vám dáva príležitosť. Projekt WBTC (Wrapped BTC) za posledné mesiace zaznamenal poriadny boom.

WBTC je derivát Bitcoinu. IDE o ERC-20 token fungujúci na Ethereum sieti, vďaka má čomu oproti klasickému Bitcoin množstvo výhod. Jednou z nich je, že za jeho držanie získavate peniaze navyše.

HODLovať Bitcoin sa teraz rozhodne oplatí! TOP 3 dôvody, prečo Bitcoin mieri na nové ATH

WBTC explozívne rastie – v čom je háčik?

Množstvo Bitcoinov uzamknutých v WBTC tokenoch v posledných mesiacoch explozívne rastie. Aktuálne je v obehu už viac než 115 700 WTBC s celkovou hodnotou takmer 4 miliardy dolárov.

wbtc

Je tu však jeden veľký problém. Protokol WBTC je centralizovaný. WBTC tokeny získate výmenou za vaše Bitcoinu cez centralizovaných obchodníkov, ktorí majú právo vytvárať a páliť WBTC podľa potreby. Decentralizovanú kryptomenu tak vymieňate za centralizovanú mincu, na čo by ste mali pamätať.

Viac než polovica WBTC je navyše momentálne uzamknutá v systéme decentralizovaných pôžičiek Compound, vďaka čomu investori získavajú ešte väčšie úroky.

ANALÝZA – Bitcoin atakoval 35 000 USD! Nebuďte chamtiví, lebo skončíte zle

renBTC – decentralizovaný variant pre Wrapped BTC

Ak teda nemáte chuť dávať vaše ťažko zarobené či vytrejdované Bitcoiny nejakému obchodníkovi a vymieňať ich za centralizovaný token, môžete vyskúšať nový renBTC. Tento protokol je relatívne nový, no už teraz zažíva veľký boom. V súčasnosti je v ňom uzamknutých takmer 12700 BTC s celkovou hodnotou presahujúcou 400 miliónov dolárov.

renbtc

Ani renBTC však nie je dokonalý. Ako sme spomínali, ide o nový projekt, ktorý nemusí byť úplne bezpečný. V tomto roku sme už boli svedkami mnohých hackov DeFi projektov. Neobišli ani lídra tohto priestoru – Maker.

V súčasnosti teda neexistuje úplne bezpečný spôsob, ako swapnúť vaše BTC za ERC-20 derivát a získavať tak úroky vďaka DeFi. WBTC však funguje už viac než rok a pol a zatiaľ nemal problém. Zatiaľ teda odporúčame túto centralizovanú možnosť a až sa vyladí decentralizovaný renBTC, bude to ideálna cesta.

DeFi v súčasnosti prechádza dramatickým vývojom a začína sa podobať na ICO boom spred troch rokov. Stále viac investorov dáva peniaze do DeFi projektov, o ktorých prakticky nič nevie. Nebuďte jedným z nich. Neskončí to pre vás dobre. Práve preto sme sa rozhodli nedať sem jednoduchý návod na zarábanie na Yield farmingu vďaka WBTC. Ak do toho chcete ísť, mali by ste byť schopní si to naštudovať. Inak riskujete že prídete o peniaze.

Viete o tom, že od nového roka začala ALTSEASON? Dogecoin už spravil 150%, Ethereum zvládlo 33%, a to sme iba na začiatku! Ako na tom všetkom profitovať? Prečítajte si náš článok:

Ethereum testuje 900 $, Dogecoin spravil 200% a altseason je tu! Ako na nej profitovať?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
1 Komentár
najstaršie
najnovšie Najviac hodnotené
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Daniel Martauz
Daniel Martauz
1 rok dozadu

Čo tak spomenúť aj natívne DeFi nad Bitcoinom prostredníctvom sidechainu RSK? Príkladom je služba Sovryn. Síce v úplných začiatkoch, ale za zmienku rozhodne stojí.