Ako ťažiť Bitcoin v roku 2025? Všetko, čo potrebujete vedieť o ťažbe Bitcoinu

  • Ťažba Bitcoinu vyžaduje špecializovaný ASIC hardvér a veľa energie.
  • Bezpečná kryptopeňaženka je nevyhnutná pre ukladanie vyťažených Bitcoinov.
  • Ťažiť možno samostatne alebo v poole so zdieľaným výkonom.
Sponzorované články Ako ťažiť kryptomeny
Ako ťažiť kryptomeny. Zdroj: shutterstock.com
BitmarketsOkazio mobil

Ak sa zamýšľate nad tým, ako ťažiť Bitcoin, tento článok vám poslúži ako príručka, ktorá vás prevedie celou problematikou. Hoci na prvý pohľad téma môže pôsobiť komplikovane, stačí vám len správne príslušenstvo a ťažiť môžete aj vy. 

Nižšie v článku vám priblížime štyri fázy procesu ťažby Bitcoinu, od nastavenia hardvéru až po voľbu vhodnej kryptopeňaženky.

Najlepšia bitcoinová kryptopeňaženka

1. krok: Výber vhodnej ťažiarskej výbavy

Najdôležitejším aspektom ťažby Bitcoinu je voľba správneho hardvéru. Ťažba Bitcoinu už totiž nie je taká jednoduchá ako kedysi, keď vám stačil len obyčajný počítač.

V súčasnosti potrebujete špecializované stroje ASIC (Application-Specific Integrated Circuits). Odporúčame voľbu práve týchto zariadení, nakoľko sú vytvorené priamo na ťažbu Bitcoinu a sú oveľa efektívnejšie ako univerzálny hardvér – CPU alebo GPU.

Jedným z najobľúbenejších modelov ASIC v roku 2025 je Antminer S19 Pro. Dokáže spracovať 110 miliárd hashovacích operácií každú sekundu, pričom spotrebuje približne 3,25 kW energie. 

Spotreba elektrickej energie je jedným z najväčších výdavkov pri ťažbe BTC. S19 Pro, ktorý beží nepretržite, spotrebuje denne približne 78 kWh.

Ak sa sadzba za elektrinu pohybuje okolo 0,1 dolára za kWh, je to približne 7,8 dolára za deň alebo približne 234 dolárov za mesiac. 

Z toho dôvodu je pri výbere hardvéru dôležité zvážiť tri faktory: výkon, efektivitu a náklady.

2. krok: Výber bezpečného ťažobného softvéru

Ťažobný softvér prepája vašu ťažobnú sústavu s bitcoinovou sieťou a tiež riadi, ako váš hardvér prispieva k procesu ťažby. Zohráva kľúčovú úlohu tým, že reguluje výpočtový výkon vášho zariadenia pri riešení zložitých rovníc.

Uistite sa, že softvér, ktorý ste si vybrali pochádza z dôveryhodného zdroja a je pravidelne aktualizovaný. Existuje mnoho podvodných stránok s ťažobným softvérom, ktoré by mohli odcudziť vaše príjmy alebo poškodiť vám ťažobný hardvér. 

3. krok: Ťažobný pool alebo solo ťažba

Po výbere vhodného ťažobného vybavenia, je čas zvoliť spôsob ťaženia Bitcoinu. Na výber máte z dvoch možnosti – sólo alebo v rámci ťažobného poolu. 

Sólo ťažba znamená, že na riešení komplexných rovníc pracujete sami. Ak sa vám podarí vyriešiť blok, dostanete zaň plnú odmenu 3,125 BTC. V ťažobnom poole prispieva svojim výpočtovým výkonom viacero ťažiarov, ktorí rovnice riešia spoločne.

Pri výbere ťažobného poolu dbajte na faktory ako veľkosť poolu, poplatky, frekvencia vyplácania a podporované platobné metódy.

4. krok: Založenie kryptomenovej peňaženky

Akonáhle začnete ťažiť Bitcoin, budete potrebovať bezpečné miesto úschovy vyťažených odmien. Tu prichádza na rad založenie kryptomenovej peňaženky. Takáto peňaženka vám umožňuje prijímať, ukladať a odosielať vaše vyťažené Bitcoiny.

Proces založenia peňaženky je úplne jednoduchý. V prípade softvérovej peňaženky, akou je Best Wallet stačí, keď si stiahnete aplikáciu do vášho zariadenia a absolvujete rýchly proces registrácie.

Následne je potrebné vygenerovať bitcoinovú adresu, teda jedinečný reťazec znakov, ktorý slúži ako váš identifikátor pre blockchain. Na túto adresu budete prijímať vyťažené Bitcoiny.

Znásobte svoje vyťažené Bitcoiny prostredníctvom predpredaja kryptopeňaženky Best Wallet 

Peňaženka Bestwallet

Peňaženka Bestwallet. Zdroj: bestwallettoken.com

Best Wallet je decentralizovaná kryptomenová peňaženka, prostredníctvom ktorej máte plnú kontrolu nielen nad svojimi vyťaženými Bitcoinmi, ale aj stovkami ďalších kryptomien. Kryptopeňaženka podporuje viac ako 60 blockchainov a adopcia ďalších sietí stále rastie. 

V srdci decentralizovanej peňaženky Best Wallet stojí natívny token BEST. Držitelia tohto tokenu majú v ekosystéme peňaženky prístup k výhodám: 

  • Nižšie poplatky za transakcie: Kúpou tokenov BEST získate zníženú sadzbu na transakčné poplatky v rámci platformy.
  • Stakingové odmeny: Investori, ktorí si zakúpili tokeny BEST ešte v predpredaji, majú možnosť uzamknúť tieto tokeny s odmenami vo výške 290 % APY. 
  • Predčasný vstup do predpredajov inovatívnych projektov: Držitelia natívnych tokenov budú mať prístup do sekcie nadchádzajúcich tokenov. Tým majú možnosť zakúpiť ich ešte pred začatím prvej predpredajnej fázy. 
Predpredaj kryptomeny Bestwallet

Predpredaj kryptomeny Bestwallet. Zdroj: bestwallettoken.com

Tím vývojárov Best Wallet v predpredaji už vyzbieral takmer 7 miliónov dolárov. Svoje zásoby tokenov BEST si stále môžete doplniť za zvýhodnenú predpredajnú cenu 0,023525 $ a tým získať množstvo výhod pri obchodovaní s vašimi vyťaženými Bitcoinami. 

Preskúmajte výhody tokenu BEST

Solaxy: Prvý Layer 2 projekt na sieti Solana

Svoje vyťažené Bitcoiny si prostredníctvom decentralizovanej kryptopeňaženky Best Wallet môžete vymeniť napríklad za nový perspektívny projekt Solaxy s potenciálom 100-násobného zhodnotenia.

Predpredaj kryptomeny Solaxy

Predpredaj kryptomeny Solaxy. Zdroj: solaxy.io

Predpredajnej fázy projektu sa však môžete zúčastniť aj zakúpením tokenov prostredníctvom oficiálnej stránky projektu. Svoje zásoby tokenu SOLX si tak môžete doplniť výmenou za USDT, ETH, BNB alebo platobnou kartou. Jeden token vás vo zvýhodnenej predpredajnej cene bude stáť 0,001594 dolára.

Solaxy je inovatívny meme coin druhej vrstvy (Layer 2) so základňou na Solane. Jedinečná charakteristika projektu poskytuje riešenie na mnohé problémy, s ktorými populárna sieť Solana zápasí. Jej preťaženie často vedie k problémom so spracovaním transakcií.

Tieto nedostatky pohotovo adresuje Solaxy spracovaním transakcií na svojej vlastnej sieti druhej vrstvy. Transakcie sú tak spracované niekoľkonásobne rýchlejšie a za zlomok ceny v porovnaní s primárnou sieťou Solana.

Skvela možnosť zárobku

Držitelia natívnych tokenov môžu tiež uzamknúť svoje tokeny výmenou za odmeny vo výške 380 % APY, čím majú šancu vybudovať si slušný pasívny príjem.

Staking tokenov SOLX 

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!

txbKvakomat mobil