- Vytvorenie kryptomenového portfólia vôbec nemusí byť komplikované.
- Dozviete sa detailný návod, ako postupovať pri tvorbe portfólia.
- Ukážeme si, ako a kde nakupovať kryptomeny.
Ako vybrať kryptomeny a ako ich sledovať
V momente, keď zistíte, aký typ investora ste a aké obchodné stratégie sú pre vás najvhodnejšie, je načase vybrať si konkrétne kryptomeny do portfólia. Kryptomenové portfólio by malo byť – tak ako každé iné portfólio – správne diverzifikované. Sledujte trendy a sektory, okolo ktorých je najväčší humbuk.
Medzi populárne segmenty kryptomenového trhu patria napríklad DeFi, smart kontrakty, metaverzum, hry, web 3.0 protokoly alebo meme coiny. A, samozrejme, v žiadnom kryptomenovom portfóliu nesmie chýbať Bitcoin a Ethereum. A to bez ohľadu na to, aký typ investora ste.
Nedávno sme pre vás pripravili aj krátky návod, ako si správne vybrať kryptomenu do portfólia. Výber samotnej kryptomeny je totiž kľúčový. Ak chceme čo najviac eliminovať riziko, mali by sme nakupovať iba kryptomeny z rebríčku top 50. Tie síce môžu veľakrát dosahovať menšie percentuálne zhodnotenie v porovnaní s novo vytvorenými kryptomenami, no v ziskoch sú konzistentnejšie z dlhodobého hľadiska.
Ak už budete mať vytvorené kryptomenové portfólio, odporúčame vám prepojiť ho s trackerom, ktorý aktívne sleduje vaše portfólio a viete si ho pomocou tejto funkcionality pravidelne aktualizovať. Zoznam popredných trackerov nájdete tu.
Ak ste ale investor, ktorý má radšej riziko, môžete portfólio dopĺňať dokonca aj o kryptomeny, ktoré sú len v predpredaji a ešte sa neobchodujú na veľkých burzách. Vďaka tomu totiž môžete krátkodobo zarobiť viac peňazí, avšak riziko je taktiež väčšie.
Trhová kapitalizácia je prvým filtrom. Môžete na to použiť napríklad populárnu stránku CoinMarketCap. V druhom kroku analyzujte, ako sa vyvíja denný objem obchodovania. Čím je objem vyšší, tým je o obchodovanie danej kryptomeny väčší záujem.