Ako funguje povolené prečerpanie? Má viacero kladov, ale aj mínusov

  • Povolené prečerpanie je jeden z najdrahších spotrebiteľských úverov.
  • Poskytuje vám ísť na bežnom účet do mínusu.
  • Úrok na povolenom prečerpaní dosahuje až 20 % p.a.
Novinky Čo je povolené prečerpanie
Čo je povolené prečerpanie. Zdroj. shutterstock.com/Sutthiphong Chandaeng/New Africa
Wallstreetpepe PC banerBest Wallet mobil

Vo svete financií je pojem povolené prečerpanie často používaný. Avša,k nie každý ho chápe správne. Z tohto dôvodu sme pre vás pripravili článok, kde si to objasníme. Povieme si, čo je to povolené prečerpanie a ako dochádza ku splácaniu. Po prečítaní by ste mali mať jasný obraz o tom, ako táto forma úveru funguje.

Čo je povolené prečerpanie

Povolené prečerpanie je v podstate forma spotrebiteľského úveru. Jeho cieľom je prekonať obdobie, v ktorom máte nedostatok finančných zdrojov. Vďaka povolenému prečerpaniu môžete používať financie nad rámec svojho aktuálneho zostatku. Ďalšou výhodou je, že nemusíte dokladovať účel, na aký tieto financie potrebujete.

Vybavenie povoleného prečerpania je veľmi jednoduché a zvládne ho každý. Samozrejme, poskytnutie je vysoko individuálne. Banka najprv posudzuje vašu bonitu. Predovšetkým sa prihliada na to, či sú na vašom bežnom účte evidované pravidelné príjmy.

Čo je bonita?

Bonita je ohodnotenie klienta, ktorú stanovuje banka pri posudzovaní žiadosti o pôžičky. Predstavuje kredibilitu a solventnosť osoby, ktorá o pôžičku žiada.

Povolené prečerpanie

Povolené prečerpanie. Zdroj: shutterstock.com/hedgehog94

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Okazio PCOkazio mobil
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.