2019 sa zatiaľ rysuje ako rok, kedy sa na výslnie dostanú burzové coiny. Ktoré z nich majú najväčší potenciál a akým rizikám čelia.
Aké burzové mince si vedú najlepšie
Ak sa chcete orientovať v burzových coinoch, tak je najprv nutné v prvom rade zistiť, ktoré burzy vlastne svoje mince majú. Následný krok je vysledovať, ako sa im darí. A doterajší víťaz je úplne evidentný. Binance coin stojí na úplnom vrchole a všetkých konkurentov nechal ďaleko za sebou.
BNB bola prvou veľkou mincou, ktorá prerazila svoje ATH. A to ešte v podstatne hlbšom bear markete, keď bol optimizmus na trhu len čriepkom proti všeobecnej negativite. BNB stojí na vrchole s trhovou kapitalizáciou v hodnote 5 miliárd dolárov.
Medzi najlepšie burzové coiny ďalej patrí Huobi token. Táto burza sa zatiaľ činí a má vysokú aktivitu. Často však figuruje v nekalých praktikách a je obvyklým miestom, kam sa posielajú kradnuté financie. Podobne je na tom aj Binance.
Kucoin Shares má jednu extrémnu výhodu pre svojich držiteľov. Vypláca totiž dividendy z poplatkov na burze. Vďaka tomu je jej držanie lukratívne. Potrebné je tiež spomenúť, že dividendy sú malé. Ale pri väčšej investícii môžu byť poznateľné.
OKEx tiež patrí medzi silné burzy, bohužiaľ nie je známe, koľko mincí je v obehu, takže nemožno učiť marketcap, čo je zatiaľ veľký problém. Všetky vyššie zmienené burzy sú hnané primárne svojimi IEO platformami, ktoré umožňujú nákup nových projektov za natívnu menu.
IEO ako najsilnejší motor
Práve IEOs sú najväčšou hnacou silou za rastom cien burzových mincí. Tu jasne vedie Binance. Projekty spustené na Launchpade burzy v naprostej väčšine prinášajú násobné zisky tým, ktorí vyhrali v lotérii tikety.
Kryptomenoví skeptici – [Seriál] Po stopách kritikov kryptomien – Jamie Dimon – časť 3.
Na druhom mieste je potom Kucoin. Hoci to nie je zatiaľ vidieť na cene, Kucoin prináša vo svojom Spotlighte naozaj kvalitné mince. Hneď po Binance si tak drží najväčšiu kvalitu IEO. Zisky z IEO sa zvyčajne pohybujú na dvojnásobku, ale je ťažké dostať sa do tejto lotérie, pretože sa jej zúčastňuje veľa používateľov. Kucoin bol totiž vždy mekkou tých, čo hľadali nové a nádejné mince.
OKB a Huobi si vedú približne podobne. Projekty v IEOs na týchto platformách sú skôr priemerné. Obe platformy sú tiež používateľsky neprívetivé, aj tak však sa na nich obchodujú veľké objemy. Huobi, zdá sa, má zatiaľ navrch.
LEO A Nash
Určite ste si všimli, že komentár nezaznel k LEO a Nash. Tieto projekty totiž nestoja na IEOs. LEO je token Bitfinexu, ktorý však uskutočnil najnovšie IEO za Bitcoin. Cena je tu hnaná primárne veľkým menom materskej burzy. Token LEO existuje krátko a nie je zatiaľ jasné, ako si povedie a tu bude k niečomu inému, než znižovaniu poplatkov.
Nash exchange je pravým opakom problémami ovenčeného Bitfinexu. Nash je totiž novo vznikajúca, decentralizovaná burza. Od nej sa očakáva naozaj veľa vecí. Nedávno sa token Nash dostal do top 100 a to primárne preto, že má licenciu na vykonávanie peňažných operácií v USA. Burza však zatiaľ nie je spustená a tak nie je jasné, ako bude vyzerať jej finálna podoba. Cena tokenu je zatiaľ hnaná primárne špekuláciou. Od Nasha sa ale očakávajú veľké veci.
Čo čítať ďalej:
[PREHĽAD TRHU] Volume a cena rastie – Bude Bitcoin zajtra stáť 10 000 $?
Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam K.
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.