EU a USA dva odlišné prístupy voči kryptomenám • Debetné kryptokarty sa stávajú životaschopnými • Čílski daňoví poplatníci musia oznámiť výnosy z kryptomien • Štát Washington chce využiť svoj mining potenciál
EU a USA dva odlišné prístupy voči kryptomenám
Teraz porovnajte veľmi odlišné prístupy k regulácii kryptových aktív z každej strany Atlantiku. Zatiaľ čo US komisia pre cenné papiere a burzu (SEC) pracuje na vypracovávaní celoplošných pravidiel, medzitým vydáva aj rozsudky a trestné podania.
Európska strana sa však zdá byť viac zameraná nad úvahami o tom, akú štruktúru by mal mať rozhodovací proces a neustále sa premýšľa nad reguláciou digitálnych aktív.
Európske právo je založené na napoleonskom kódexe alebo „občianskom práve”, v ktorom je všetko regulované vopred stanoveným právom alebo správnym rozhodnutím. Kodifikované stanovy prevažujú a regulácia je často ešte komplexnejšia ako by mala byť, čo tiež znižuje jeho agilitu. Jeho cieľom je však vytvoriť jednotný súbor pravidiel, ktorý by pokryl všetky prípady a podporil harmonickú koordináciu. Viac sa dočítate tu: https://www.coindesk.com/ (v AJ)
Debetné kryptokarty sa stávajú životaschopnými
Kryptomeny sa postupne stávajú životaschopnou možnosťou platby na rôznych trhoch a jurisdikciách. Ak existuje nástroj, ktorý výrazne rozširuje využiteľnosť digitálnych mien vo svete, ktorý stále ovládajú tradičné platobné systémy, je to krypto-debetná karta.
BitPay ponúka služby používateľom vo všetkých štátoch USA. Predplatená Visa karta je viazaná na krypto peňaženku, ktorá podporuje okamžitú konverziu z kryptomien na doláre, alebo miestnej fiat meny mimo krajiny. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)
Čílski daňoví poplatníci musia oznámiť výnosy z kryptomien
Čílski daňoví poplatníci musia oznámiť svoje krypto-obchodné zisky úradu Chilean Internal Revenue Service (SII).
V roku 2018 SII údajne nariadil, aby digitálne meny nepodliehali dani z pridanej hodnoty (DPH), ale mali by sa brať do úvahy pri výpočte ročnej dane z príjmu, pretože spadajú do definície nehmotného majetku. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v AJ)
Štát Washington chce využiť svoj mining potenciál
V dôsledku medvedieho trendu, ktorý pretrvával celý minulý rok, dala by sa očakávať averzia k tejto technológii. Namiesto toho chce Washington využiť nadbytočné zdroje pre budúci rozvoj. Príbeh Washingtonu nie je nezvyčajný vo svete krypto miningu. Chladné podnebie a dostatok lacnej vodnej energie je veľmi lákavý. Viac sa dočítate tu: https://cointelegraph.com/ (v AJ)
Čítajte ďalej
[SPRÁVY] VanEck BTC ETF môže byť schválené! • Trump chce $ 5,6 mld na budovanie múru
Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.