- Hypotéky na Slovensku pokračujú v zlacňovaní a banky vysielajú ďalší silný signál trhu.
- Jedna z veľkých bánk znížila úroky pri obľúbenej fixácii, čím potešila nových aj existujúcich klientov.
- Slováci tak môžu ušetriť stovky až tisíce eur.
Hypotéky na Slovensku opäť vysielajú jasný signál, že po dlhom období drahých úverov prichádza pokles úrokov. Tentoraz s konkrétnym krokom prichádza UniCredit Bank, ktorá znižuje sadzby pri obľúbenej 3-ročnej fixácii. Hoci ide „len” o desatinu percenta, pre tisíce domácností to môže znamenať citeľnú úľavu v peňaženke.
Podľa informácií z portálu Finančný kompas banka znižuje úrokovú sadzbu pri 3-ročnej fixácii o 0,10 %, čím reaguje na aktuálny vývoj na finančných trhoch a snaží sa zatraktívniť svoju ponuku pre nových aj existujúcich klientov.
Hypotéky na Slovensku: malá zmena, veľký signál pre trh
Na prvý pohľad sa môže zdať, že pokles o desatinu percenta je zanedbateľný. V realite však aj takáto zmena dokáže znížiť celkové preplatenie úveru o stovky až tisíce eur počas celej doby splácania.
Zároveň mierne klesá mesačná splátka, čo môže pomôcť niektorým žiadateľom ľahšie splniť prísne limity stanovené Národnou bankou Slovenska.
Dôležité je aj to, že ide už o ďalší signál postupného uvoľňovania napätia na hypotekárnom trhu. Banky pozorne sledujú vývoj sadzieb a každé zníženie naznačuje, že konkurenčný boj o klienta sa opäť rozbieha.
Len pred pár dňami oznámila zmenu úrokových sadzieb aj najväčšia banka na Slovensku. Hypotekárny úver pri trojročnej fixácií ponúka Slovenská sporiteľňa už od 3,49 %. Pri splnení podmienok môžu klienti využiť do konca apríla špeciálnu akciu, pri ktorej majú šancu získať úrokovú sadzbu vo výške 3,19 %.
Podrobne sme vás o ponuke Slovenskej sporiteľne informovali v samostatnom článku.
Hypotéky a 3-ročná fixácia: prečo ju Slováci milujú
Fixácia na tri roky patrí dlhodobo k najžiadanejším voľbám. Kombinuje istotu nemennej splátky s relatívnou flexibilitou, ak by úroky v budúcnosti klesali ešte viac. Práve preto je zníženie sadzby v tomto segmente vnímané ako veľmi dôležitý krok.
Od 25. 2. 2026 ponúka UniCredit Bank tieto úrokové sadzby:
-
Fix 2 roky: od 3,09 % (predtým 3,19 %).
-
Fix 3 roky: od 3,09 % (predtým 3,19 %).
-
Fix 4 a 5 rokov: od 3,89 % (bez zmeny).
-
Fix 7 rokov: od 5,29 % (bez zmeny).
Uvedené sadzby už zahŕňajú zľavy za poistenie schopnosti splácať úver a za aktívne využívanie účtu.
Nechajte peniaze pracovať za vás.
Investujte a premeňte svoje obavy na príležitosť.
Čo z toho vyplýva?
Hypotekárny trh sa síce neotáča zo dňa na deň, no každé zníženie úrokov je jasným signálom nádeje. Pre ľudí, ktorí zvažujú vlastné bývanie alebo refinancovanie, môže byť práve toto moment, kedy sa oplatí začať počítať a porovnávať.































