- Pokuty za nesprávne parkovanie môžu dosiahnuť až 33 000 eur.
- Motocyklisti v Splite musia parkovať na vyhradených miestach na západnej strane budovy PPT.
- Prístavná správa Split zavádza prísnejšie kontroly na ochranu bezpečnosti a plynulosti.
Prístavná správa Split oznámila prísnejšie kontroly parkovania v mestskom prístave, ktoré vstúpili do platnosti od 7. júla. Hlavným cieľom dohľadu bude časté porušovanie dopravných pravidiel. Ako uvádza portál Dalmacija Danas, pôjde najmä o parkovanie motocyklistov na pešej zóne pred budovou Prístavného cestovného terminálu (PPT) a parkovanie osobných vozidiel na prevádzkových plochách.
Tieto priestupky, varujú z Prístavnej správy, vážne ohrozujú bezpečnosť a plynulý chod prístavu, čo môže mať vážne následky.
Pre porušovateľov dopravných predpisov sú stanovené mimoriadne vysoké pokuty. Fyzické osoby môžu byť pokutované sumami do 1 000 eur, zatiaľ čo právnické osoby môžu čeliť pokutám až do 33 000 eur.
Prístavná správa tak vyzýva všetkých používateľov prístavu, aby dodržiavali dopravné predpisy, čím prispejú k bezpečnosti a plynulému chodu prístavu.
Motocyklisti, ktorí patria medzi najčastejších porušovateľov pravidiel, majú nárok využiť označené parkovacie miesta na západnej strane budovy PPT. Okrem toho majú k dispozícii aj dve parkovacie lokality nachádzajúce sa vedľa bývalej budovy Dalmacijavina a na Gatu sv. Nikole.
Prístavná správa chce týmto docieliť zníženie hustoty premávky a jej lepšiu organizáciu.

Už sa viac neboj o svoje peniaze.
Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.
Pokuty v Chorvátsku
Chorvátsko je obľúbenou destináciou pre mnohých Slovákov, ktorí sem každoročne prichádzajú užívať si slnečné pláže a teplé more. Mnohí si však neuvedomujú, že niektoré turistické prehrešky môžu viesť k pokutám, ktoré dokážu značným spôsobom ovplyvniť dovolenku.
Chorvátske mestá a ostrovy majú prísne pravidlá, ktorých porušenie vás môže poriadne vyjsť.
Ako uvádza portál Holidayo, jednou z najbežnejších chýb, ktorú turisti robia, je nosenie plaviek mimo pláže. Pokuty za chodenie v plavkách po uliciach alebo v reštauráciách sa môžu pohybovať od 25 do 50 eur, a to v závislosti od komunikácie s policajtom. Zaujímavosťou však je, že v niektorých turistických lokalitách, ako napríklad na ostrove Hvar, pokuty za tento prehrešok môžu dosahovať až 500 eur.
V Dubrovníku si dajte pozor na bicykle a elektrokolobežky, ktoré sa v centre mesta môžu stať príčinou pokuty až do 500 eur. Tento prísny zákaz sa týka aj motorových vozidiel, ktoré by nemali byť v historických častiach mesta.
Fajčiari by mali byť taktiež opatrní a nezahadzovať ohorky cigariet na verejnosti, pretože aj za tento prehrešok sa ukladá pokuta. Ďalšia vec, ktorú by ste mali zvážiť, ak cestujete so svojím domácim miláčikom, je, že psi musia byť na vôdzke.
Alkohol na verejných miestach? V Chorvátsku je prísny zákaz konzumácie alkoholu mimo podnikov. Ak si dáte pivo v meste Splite na ulici, môže vás to stáť až 150 eur.
Na záver, v meste Novi Vinodolski by ste nemali nechať osušku na lehátku na pláži, aby ste si rezervovali miesto. Takéto konanie môže viesť k pokute až do výšky 200 eur.