Hypotéka 2025: Toto sú banky, ktoré vám požičajú najviac – mnohé vás prekvapia

  • Plánujete hypotéku?
  • Nie každá banka vám požičia rovnako.
  • Pozrite si, kde získate najviac a kde vás môžu prekvapiť prísne limity.
Novinky Hypotéka v slovenských bankách
Hypotéka v slovenských bankách. Zdroj: ChatGPT
Coinfactory PC banertxb

Hypotéka je dnes najčastejším spôsobom, ako si mladí aj starší Slováci zabezpečia vlastné bývanie. No vedeli ste, že každá banka má úplne iné pravidlá na to, koľko vám požičia?

Rozdiely medzi nimi sú výrazné – a často rozhodujú o tom, či hypotéku vôbec dostanete. Niektoré banky majú jasne dané minimá, iné vás môžu limitovať na maximálnej výške úveru. Prinášame vám veľký prehľad, ktorý pripravil Swiss Life Select.

Aká je minimálna hypotéka? Prekvapivo vysoká

Niektoré banky vás nepustia „do hry”, ak nechcete úver aspoň vo výške 10 000 eur. Najnižšiu minimálnu hypotéku na trhu ponúka UniCredit Bank – už od 3 300 eur.

Naopak, Tatra banka má minimálny limit 13 000 eur, a ČSOB vám v prípade vyššieho LTV (nad 80 %) požičia len pri sume od 30 000 eur. . Pre nízke sumy je preto výber bánk značne obmedzený.

Banková vojna o hypotekárnych klientov

Banková vojna o hypotekárnych klientov. Zdroj: shutterstock.com/MIND AND I

Maximálna výška hypotéky: Niektoré banky nemajú strop

Dobrá správa pre tých, ktorí plánujú väčšie investície – 365.bank, VÚB, Slovenská sporiteľňa, UniCredit či ČSOB nemajú stanovený horný limit. Hypotéku vám schvália podľa vašich príjmov a bonity.

Naopak, Tatra banka poskytuje maximálne 500 000 eur, mBank do 800 000 eur a Prima banka len 220 000 eur. V praxi to znamená, že pri kúpe nehnuteľnosti nad tieto limity vám jednoducho žiadosť zamietnu a to úplne bez ohľadu na váš príjem.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 75 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbKvakomat mobil
Autor:
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.