Pozor na nový podvod: Falošná Pravda láka Slovákov na 200 eur od známej banky

  • Na sociálnych sieťach sa objavil nový podvod.
  • Ide o Valentínsku súťaž o 200 eur s 365.bank.
  • Nebezpečné je, že o tom informuje falošná Pravda.
Novinky Podvod láka na 200 eurovú odmenu
Podvod láka na 200 eurovú odmenu. Zdroj: Kryptomagazín
Kvakomat PC bannerKvakomat mobil

Podvod, ktorý sa aktuálne šíri na sociálnych sieťach, zneužíva značky až dvoch známych spoločností. Vďaka tomu môže na Slovákov pôsobiť dôveryhodne. Cieľom podvodníkov je ako zvyčajne vylákať od ľudí citlivé údaje a obrať ich o peniaze.

Podvod s 365.bank

Na Facebooku sa aktuálne zobrazuje sponzorovaný príspevok, v ktorom údajne spravodajský portál Pravda informuje o tom, že 365.bank rozdáva na Valentína 200-eurové odmeny. Logo známeho spravodajského portálu v kombinácii s reklamnou značkou 365.bank má presvedčiť Slovákov o legitímnosti príspevku.

Podvodníci vytvorili dokonalé kópie oficiálnych profilov 365.bank na sociálnych sieťach. Používajú názvy ako „365.Slovakia” či „365 SA” a lákajú ľudí na finančné odmeny v hodnote 50 až 200 eur, ako upozorňuje na svojej webstránke aj samotná banka. Pri tomto novom podvode sa posnažili ešte viac a zapojili doň aj portál Pravda.

Podmienkou získania peňazí je zdanlivo jednoduché prihlásenie do mobilnej aplikácie alebo internet bankingu a potvrdenie identity.

Podvod s 365.bank

Podvod s 365.bank. Zdroj: facebook.com

Takéto konanie je typickou ukážkou phishingového podvodu. 365.bank zdôrazňuje, že nikdy nežiada od klientov citlivé údaje prostredníctvom sociálnych sietí.

Ako rozpoznať podvod?

Podvodníci postupujú podľa premysleného scenára. Pri prvotnom kontakte sa snažia získať:

  • Údaje z platobnej karty.
  • Prihlasovacie údaje do bankových služieb.
  • Bezpečnostné kódy z SMS správ.
  • Autorizáciu platieb cez 3D secure kód alebo e-PIN.
98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Mind of Pepe PCtxb
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.