- Trump plánuje uvoľniť reguláciu kryptomien a vymeniť vedenie SEC.
- Solana ETF má 74 % šancu na schválenie podľa predikčných trhov.
- Projekt Solaxy predstavuje prvú Layer 2 vrstvu pre Solanu.
V uplynulom roku 2024 sme boli svedkami viacerých udalostí, ktoré boli kľúčové pre ďalší rozvoj trhu s kryptomenami. Uvoľňovanie menovej politiky spolu s výsledkom amerických volieb pomohlo mnohým kryptomenám rásť či dokonca dosahovať svoje historické cenové maximá.
Optimizmus na trhu rástol a stále rastie aj vďaka minuloročnému schváleniu ETF na Bitcoine a Ethereu. Bude ich Solana nasledovať a môžeme očakávať uvedenie Solana ETF?
Preskúmajte druhú vrstvu na Solane
Trumpove víťazstvo priblížilo Solana ETF k realite. Má to však jeden háčik
Donald Trump už počas kampane avizoval odbremenenie kryptomien od prísnej regulácie. Jeho plány sa pomaly stávajú realitou. Medzi jednotlivé body môžeme zahrnúť odvolanie šéfa americkej Komisie pre cenné papiere (SEC), vytvorenie kryptomenovej rady aj nového ministerstva efektivity na čele s Elonom Muskom.
Darí sa aj spotovým ETF na Bitcoine a Ethereu, čím tiež výrazne prispeli k rastu hodnôt týchto kryptomien. Pozitívny efekt bol následne znásobený prílivom inštitucionálneho kapitálu. Tieto krypto ETF sú štruktúrované ako grantor trusty, čo je typické pre fondy zaistené komoditami bez obchodovania s futures kontraktmi.
Správcovia aktív, vrátane VanEck a 21Shares, preto ešte minulý rok podali žiadosti o registráciu spotových Solana ETF. Komisia sa k nim vyjadrila negatívne, pretože považuje Solanu skôr za cenný papier ako za komoditu. Aby mohlo dôjsť k schváleniu Solana ETF, bude sa musieť svojou štruktúrou viac prispôsobiť požiadavkám SEC.
No ako sme už spomenuli, Trump nominoval Paula Atkinsa za nového šéfa SEC, ktorý sa vyznačuje podporou inovácií a digitálnych aktív. Legislatívne zmeny a podpora kryptomien by teda mohli urýchliť proces schválenia Solana ETF.
Aký je význam príchodu ETF na Solane?
Investori môžu na základe dát z predikčných trhov s určitou pravdepodobnosťou predpovedať budúci vývoj na trhu. Zároveň môžu aj obchodovať s kontraktmi naviazanými na očakávané udalosti. Predikčné trhy sa stali populárnejšími aj vďaka presnejšej predikcii amerických prezidentských volieb.
Práve podľa predikcie z Polymarketu existuje 74 % pravdepodobnosť, že bude v USA schválené ETF na Solane. Schválenie by upevnilo rolu kryptomien ako aktív s vysokým investičným potenciálom.
Očakáva sa, že ústretovejší prístup k digitálnym aktívam posilní rast tohto sektoru aj v budúcnosti. Výhľady pre rok 2025 sú priaznivé pre celý kryptosvet a schválenie ďalších krypto ETF by prispelo k jeho rozvoju a vyššej likvidite.
Ďalším spôsobom, ako zarobiť na popularite a využiteľnosti blockchainu Solana môže byť investovanie do projektov s ním súvisiacich. Len nedávno sa napríklad spustil predpredaj inovatívneho projektu Solaxy, ktorý prináša prvú Layer 2 vrstvu blockchainu Solana.
Solaxy – rýchlejšia a efektívnejšia vrstva Solany
Solaxy je unikátny nový projekt, ktorý zlepšuje sieť Solana a odstraňuje jej nedostatky. Ide o úplne prvú Layer 2 vrstvu tohto blockchainu. Solaxy zároveň premosťuje dva veľké blockchainy, vďaka čomu súčasne benefituje z rýchlosti Solany, a likvidity a infraštruktúry Etherea. Tieto jedinečné výhody robia zo Solaxy meme coin s vysokým potenciálom rastu.
Solana bola revolučným blockchainovým úspechom, avšak nie je dokonalá. S rastom využívania blockchainu rastie aj nápor na existujúce siete. Pri zvýšenom počte transakcií na blockchaine Solana tak často dochádza k spomaleniu ich spracovania alebo zlyhaniu.
Solaxy tento problém inovatívne rieši presmerovaním transakcií na Layer 2 vrstvu, vďaka čomu je spracovanie transakcií oveľa rýchlejšie a lacnejšie. Dokáže podporovať aj aktíva s vysokým objemom obchodovania ako NFT či meme coiny.
Solaxy je tak dokonalou galaxiou pre obchodovanie s meme coinami vo veľkom objeme. Na svoje si tu prídu aj vývojári, ktorí môžu prostredníctvom modulárnej platformy vytvárať škálovateľné a vysokovýkonné decentralizované aplikácie. Solaxy vo svojej inkluzívnej komunite preto spája traderov aj vývojárov, čím zvyšuje svoju používateľskú základňu.
Bezpečnosť projektu Solaxy potvrdzuje aj audit smart kontraktu vykonaný spoločnosťou Coinsult, ktorá je renomovanou firmou v oblasti blockchainovej bezpečnosti.
O nadšení investorov z tohto revolučného projektu svedčí aj to, že v rámci predpredaja vyzbierali už 9,2 miliónov dolárov. Skorí investori sú za uzamknutie svojich tokenov odmeňovaní vysokým APY, ktorého aktuálna výška je 379 % p.a. Cena tokenu SOLX, natívneho tokenu Solaxy, sa v každej ďalšej fáze predpredaja zvyšuje.
Využite aktuálnu cenu 0,001594 dolára a staňte sa súčasťou tohto inovatívneho projektu. Tokeny SOLX si kúpite pripojením svojej kryptomenovej peňaženky k nákupnému widgetu na oficiálnej webovej stránke. Na platbu môžete použiť platobnú kartu alebo kryptomeny SOL, ETH a BNB.
Záver
Schválenie kryptomenových ETF na Bitcoine a Ethereu podporilo rozvoj kryptosveta a tiež zakotvilo silu a potenciál kryptomien. Schválenie ďalších kryptomenových ETF sa stáva pravdepodobnejším najmä vďaka krokom Donalda Trumpa a legislatívnym zmenám v oblasti kryptomien. Očakávame preto príchod nového spotového Solana ETF, ktoré by po prispôsobení svojej štruktúry mohlo byť schválené ešte v tomto roku.
Okrem očakávaného ETF môžete zo Solany ťažiť aj vďaka meme coinu Solaxy, ktorý ešte viac vylepšuje blockchain Solana.
Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.
Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!