Pozor, až dvaja veľkí slovenskí operátori dvíhajú ceny. Patríte medzi ich klientov?

  • Slovenskí operátori pristupujú k úprave cenníkov služieb.
  • Dôvodom je januárové zvýšenie DPH, ktoré premietajú do koncovej ceny pre zákazníka.
  • Jeden operátor však prišiel až s 50-percentným zdražením.
Off topic Slovenskí operátori zvyšujú ceny kvôli novej DPH
Slovenskí operátori zvyšujú ceny kvôli novej DPH. Zdroj: shutterstock.com/Chester-Alive/Anna Kondratiuk Swiacka
Okazio PCOkazio mobil

Slovenskí operátori oznámili svojim zákazníkom nepríjemnú správu, a to, že dôjde k zvýšeniu cien takmer všetkých ich služieb. Hlavným dôvodom je plánované zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) z 20 na 23 percent. O téme informoval portál Živé. Ktorých zákazníkov sa zmeny dotknú a čo presne sa mení?

Ktorí slovenskí operátori zvyšujú ceny?

Zvýšenie cien zatiaľ ohlásili dvaja veľkí slovenskí operátori, a to O2 a Tesco mobile. Avšak môžeme očakávať, že rovnako bude postupovať aj Orange a Telekom, keďže vyššia DPH sa týka všetkých subjektov.

V prípade O2 sa cenové úpravy dotknú kompletného portfólia služieb vrátane mobilných služieb, internetového pripojenia aj televízie. Tesco mobile zachová cenu svojej novej predplatenej karty nezmenenú.

Najvýraznejšia zmena v O2

Okrem celkového zvýšenia cien pre novú DPH prináša O2 aj samostatnú cenovú úpravu jedného zo svojich populárnych programov.

Poplatok stúpne o polovicu

Program Fér na faktúru zaznamená významný cenový skok – mesačný poplatok sa zvýši o 50 %, konkrétne z 2 na 3 eurá. Táto cena nezhŕňa žiadny kredit, ide len o poplatok, že využívate program na faktúru.

Ako je na tom Tesco mobile?

Virtuálny operátor Tesco mobile pristupuje k cenovým úpravám selektívne. Zdražovanie síce zasiahne všetky služby ako volania, správy aj internet, avšak nebude sa týkať programu Topka.

Pri programe Topka operátor zdvihne len ceny MMS správ, a to z 0,24 eura na 0,246 eura.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbKvakomat mobil
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.