Klimatizácia v aute nie je len na leto. Takto ju efektívne využijete aj v zime

  • V zime je dôležité vyhriať si auto čo najrýchlejšie.
  • Stačí sa držať pár jednoduchých krokov.
  • V takomto prípade pomôže aj klimatizácia.
Off topic Potrebujeme klimatizáciu aj v zime?
Potrebujeme klimatizáciu aj v zime? Zdroj: shutterstock.com/nicoletta zanella/frantic00
BitmarketsBitmarkets

Jeseň už sa pomaly končí a nastupuje tuhá zima. Zvonku sa často pôjdeme do auta zohriať a chceme, aby bol tento proces čo najrýchlejší. O téme informoval portál Auto Trendy.

Na niektorých miestach už máme aj prvý sneh, niektoré lokality to ešte len čaká. Po nasadnutí do auta je naším cieľom čo najrýchlejšie vyhriať celý interiér, aby sme boli v teple.

Postup je veľmi jednoduchý: Naštartujte motor a teplotu zvýšte na maximum, následne zvýšte aj intenzitu ventilátorov. Ak máte vo výbave vyhrievané sedadlá, určite si ich aktivujte – pocit tepla sa dostaví skôr.

Potom by ste mali stlačiť tlačidlo, ktoré uzavrie okruh. Vzduch sa tak nebude nasávať zvonku, ale bude sa recyklovať ten vnútorný. Tým sa celý proces vyhrievania interiéru značne urýchli. Ak tak neurobíte, do kabíny bude neustále prúdiť studený vzduch zvonku, čím sa proces ohrevu spomalí.

Klimatizácia je nenahraditeľná aj v zime

Klimatizácia je nenahraditeľná aj v zime. Zdroj: shutterstock.com/Wirestock Creators

Možno by ste si povedali, že na tlačidlo klimatizácie celú zimu ani nesiahnete. V tomto sa však mýlite. Jej výhodou je to, že okrem toho, že chladí, aj ohrieva. Stačí si tak nastaviť požadovanú teplotu a výkon ventilátorov a do toho zapnúť klimatizáciu. Tá totiž ohrieva vzduch v interiéri na maximum.

Ako sa dá ešte využiť klimatizácia?

Klimatizáciu oceníte i vtedy, ak sa vám počas jazdy začnú zahmlievať sklá. Jej veľkou výhodou, okrem toho, že dokáže chladiť a zohrievať, je aj to, že dokáže odvhlčovať vzduch. Vďaka nej budete mať za pár sekúnd opäť maximálne priehľadné čelné sklo.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbKvakomat mobil
Autor:
Michal Sobek
Michal Sobek

Vyštudoval odbor masmediálne štúdia. Od skončenia školy sa venuje redaktorstvu, pričom okrem technológií aktívne sleduje aj politické dianie, ktoré s jeho témami často úzko súvisí.